ian3 Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Bij een van mijn laatste speurtochten kwam ik op een WP waarvandaan ik 200m Noord en 75 West moest om bij het volgende WP te komen. (het aantal meters was anders, maar het gaat om het pricipe). Ik heb dat toen opgelost door een dubbele projectie toe te passen. Dus eest een WP te creeeren op 200m met 0 graden en vanuit dit 'dummy' waypoint een nieuwe projectie met 75m 270 graden. Ik kwam gelukkig goed uit maar ik vraag me toch af of dat niet eenvoudiger kan. (Ik heb een 60cx, voor zover er dat iets toe doet). Jan (team ian3) Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
leip11 Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 (bewerkt) verkeerd timo 13 augustus 2006 bewerkt door leip11 Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
LTeunis Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Bij een van mijn laatste speurtochten kwam ik op een WP waarvandaan ik 200m Noord en 75 West moest om bij het volgende WP te komen. (het aantal meters was anders, maar het gaat om het pricipe). Ik heb dat toen opgelost door een dubbele projectie toe te passen. Dus eest een WP te creeeren op 200m met 0 graden en vanuit dit 'dummy' waypoint een nieuwe projectie met 75m 270 graden.Ik kwam gelukkig goed uit maar ik vraag me toch af of dat niet eenvoudiger kan. (Ik heb een 60cx, voor zover er dat iets toe doet). Jan (team ian3) Dit is de juiste manier. Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
gpsgek Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Met een klein beetje meetkunde is dat veel eenvoudiger op te lossen denk ik Maar, deze methode klopt ook! Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
dets Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 (bewerkt) Pythagoras hebben we ook nog in de aanbieding: de wortel uit 200x200 + 75x75 = wortel(40000 + 5625) = 213,60m goniometrie: de hoek die je moet maken is sin(200/213,67) oftewel 69 graden Het kan zijn dat mijn kennis wat roestig is geworden. Het goniometrie deel twijfel ik nl. een beetje aan. Ton 13 augustus 2006 bewerkt door dets Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Ringeling Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 (bewerkt) Bij de cache Apekop heb je dit aan de hand. * Loop vanaf punt G naar het nieuwe coördinaat.Dit ligt (10*G)-52 meter naar het oosten en (4*G)+43 meter naar het noorden. Ik ben met wat meetkunde aan de slag gegaan in het veld en dat ging goed. 13 augustus 2006 bewerkt door Ringeling Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Geopatra Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Bij een van mijn laatste speurtochten kwam ik op een WP waarvandaan ik 200m Noord en 75 West moest om bij het volgende WP te komen. (het aantal meters was anders, maar het gaat om het pricipe). Ik heb dat toen opgelost door een dubbele projectie toe te passen. Dus eest een WP te creeeren op 200m met 0 graden en vanuit dit 'dummy' waypoint een nieuwe projectie met 75m 270 graden.Ik kwam gelukkig goed uit maar ik vraag me toch af of dat niet eenvoudiger kan. (Ik heb een 60cx, voor zover er dat iets toe doet). Jan (team ian3) Er is - meen ik - nog een andere methode: zet de instelling van je gps over naar RD. Tel dan bij noord 200 op en trek er bij oost 75 af => dan zou je er moeten zijn! Geopatra. Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
gpsgek Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Eehm, 69 graden, terwijl je naar het noorden en westen moet? Ik zou precies de andere kant van het noorden nemen Ach, laten we niet iemand anders zijn cache behandelen op het forum. Dat lijkt me niet gepast. De vraag is immers al beantwoord, het kan eenvoudiger met goniometrie... Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Boswijk Posse Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Eehm, 69 graden, terwijl je naar het noorden en westen moet? Ik zou precies de andere kant van het noorden nemen Ach, laten we niet iemand anders zijn cache behandelen op het forum. Dat lijkt me niet gepast. De vraag is immers al beantwoord, het kan eenvoudiger met goniometrie... Eens, maar dan moet je wel een rekenmachine met sinus, cosinus en tangens in de rugzak hebben zoals Gpsgek , dan wel het oude Binasboekje bij de hand hebben. Overigens kan je met de GPSMap 60 eerst het ene punt projecteren, vervolgens vandaaruit het volgende punt projecteren, en daarna pas gaan lopen! Naar het tweede punt natuurlijk. Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
gpsgek Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Eens, maar dan moet je wel een rekenmachine met sinus, cosinus en tangens in de rugzak hebben zoals Gpsgek , dan wel het oude Binasboekje bij de hand hebben. Hoe weet jij dat? Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Boswijk Posse Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Hoe weet jij dat? Kijk maar eens hier! Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Reintje de Vos † Geplaatst 13 augustus 2006 Share Geplaatst 13 augustus 2006 Er is - meen ik - nog een andere methode:zet de instelling van je gps over naar RD. Tel dan bij noord 200 op en trek er bij oost 75 af => dan zou je er moeten zijn! Nee, dat is niet correct. Over kleine afstanden is het naukeurig genoeg. Echter, het noorden bij WGS84 en het noorden van RD valt namelijk niet samen. (Met dank aan Pyne voor "Winter". Dubbel projecteren is m.i. het eenvoudigst. Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
gpsgek Geplaatst 14 augustus 2006 Share Geplaatst 14 augustus 2006 Hoe weet jij dat? Kijk maar eens hier! Oeps... Goed gegokt Probleem is namelijk dat de cache-standaard-uitrusting in mijn school-rugzak zit... Kortom, altijd de beschikking over rekenmeschien en gps! Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
dets Geplaatst 14 augustus 2006 Share Geplaatst 14 augustus 2006 Eehm, 69 graden, terwijl je naar het noorden en westen moet? Ik zou precies de andere kant van het noorden nemen Ach, laten we niet iemand anders zijn cache behandelen op het forum. Dat lijkt me niet gepast. De vraag is immers al beantwoord, het kan eenvoudiger met goniometrie... Ik twijfelde al. Ik vermoed dat eea bij jou wat verser in het geheugen zit Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Geopatra Geplaatst 14 augustus 2006 Share Geplaatst 14 augustus 2006 (bewerkt) Er is - meen ik - nog een andere methode: zet de instelling van je gps over naar RD. Tel dan bij noord 200 op en trek er bij oost 75 af => dan zou je er moeten zijn! Nee, dat is niet correct. Over kleine afstanden is het naukeurig genoeg. Echter, het noorden bij WGS84 en het noorden van RD valt namelijk niet samen. (Met dank aan Pyne voor "Winter". Dubbel projecteren is m.i. het eenvoudigst. Ok Reintje. Ik hield niet voor niets een slagje om de arm. Maar, dan durf ik hier toch wel te stellen dat het voor afstanden als hier beschreven - en waarmee we in het geocachen over het algemeen geconfronteerd worden - prima functioneert en je de cache zeker zult vinden. Voor grotere afstanden zul je toch over de nodige kilometertjes moeten spreken, lijkt mij.(weer slagje om mijn armpje) Geopatra. 14 augustus 2006 bewerkt door Geopatra Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen
Je moet lid zijn om een opmerking achter te kunnen laten
Account aanmaken
Maak een account aan in onze gemeenschap. Het is makkelijk!
Registreer een nieuw accountAanmelden
Ben je al lid? Meld je hier aan.
Nu aanmelden