Geopatra Geplaatst 27 november 2008 Geplaatst 27 november 2008 Bedankt voor de reacties. Het werkt nog niet, maar ik blijf proberen. Ik zie dat je het hebt over verkleinen naar 60%. Ik weet niet hoeveel Mp jouw camers heeft , maar ik moet met 10 Mp vaak verkleinen naar 10% ! Succes, Geopatra.
Geopatra Geplaatst 27 november 2008 Geplaatst 27 november 2008 Het is nu gelukt om de foto te verkleinen tot ongeveer 3 x 2 cm. Als ik de foto zo uitprint krijg ik ook dit formaat. Maar op de cachepagina is de afmeting die ik zie dan nog ongeveer 10 x 9 cm. En dat is wel heel groot voor een fotocache. Ik heb voor fotocaches verkleind tot 250x150 pixels Drie naast elkaar in een tabel en dan heb je een mooie breedte. Zie oa." Grote Engel" Succes Geopatra.
tukkerboertje Geplaatst 27 november 2008 Geplaatst 27 november 2008 Bedankt voor de reacties. Het werkt nog niet, maar ik blijf proberen. Ik zie dat je het hebt over verkleinen naar 60%. Ik weet niet hoeveel Mp jouw camers heeft , maar ik moet met 10 Mp vaak verkleinen naar 10% ! Succes, Geopatra. Is het niet zo dit te maken kan hebben met het standaard foto wat je maakt (dus dat het een instelling op je camera is?) Maar goed....... als ik het het probleem van miniatuur op moest lossen zou ik kiezen voor: <a href="link naar foto 1" target="_blank"><img src="webadres / foto1.jpg" width="33%"></a> <a href="link naar foto 2" target="_blank"><img src="webadres / foto2.jpg" width="33%"></a> <a href="link naar foto 3" target="_blank"><img src="webadres / foto3.jpg" width="33%"></a> <br> <a href="link naar foto 4" target="_blank"><img src="webadres / foto4.jpg" width="33%"></a> <a href="link naar foto 5" target="_blank"><img src="webadres / foto5.jpg" width="33%"></a> <a href="link naar foto 6" target="_blank"><img src="webadres / foto6.jpg" width="33%"></a> dit zou de foto's als volgt moeten weergeven: 1 2 3 4 5 6 maw de foto's op je cachepagina staan keurig naast elkaar als je dan op het plaatje klikt, krijg je in een apart venster een de foto in z'n originele grootte te zien. Maar nogmaals het zou mijn oplossing zijn. Groeten Tukkerboertje
Miniatuur Geplaatst 27 november 2008 Auteur Geplaatst 27 november 2008 Het is nu gelukt om de foto te verkleinen tot ongeveer 3 x 2 cm. Als ik de foto zo uitprint krijg ik ook dit formaat. Maar op de cachepagina is de afmeting die ik zie dan nog ongeveer 10 x 9 cm. En dat is wel heel groot voor een fotocache. Ik heb voor fotocaches verkleind tot 250x150 pixels Drie naast elkaar in een tabel en dan heb je een mooie breedte. Zie oa." Grote Engel" Succes Geopatra. Dat was inderdaad mijn bedoeling. Ik heb de foto nu heeeeel klein gemaakt en daarmee kan ik drie foto's naast elkaar krijgen, die er op de cachepagina duidelijk uit zien. Bedankt.
Team Professor X Geplaatst 27 november 2008 Geplaatst 27 november 2008 Het is nu gelukt om de foto te verkleinen tot ongeveer 3 x 2 cm. Als ik de foto zo uitprint krijg ik ook dit formaat. Maar op de cachepagina is de afmeting die ik zie dan nog ongeveer 10 x 9 cm. En dat is wel heel groot voor een fotocache. Ik heb voor fotocaches verkleind tot 250x150 pixels Drie naast elkaar in een tabel en dan heb je een mooie breedte. Zie oa." Grote Engel" Succes Geopatra. Dat was inderdaad mijn bedoeling. Ik heb de foto nu heeeeel klein gemaakt en daarmee kan ik drie foto's naast elkaar krijgen, die er op de cachepagina duidelijk uit zien. Bedankt. Je kunt bv ook in PAINT gewoon drie foto´s aan elkaar frobelen en dan als één JPG uploaden.
masterchef Geplaatst 27 november 2008 Geplaatst 27 november 2008 Of in powerpoint een presentatie maken en die opslaan als afbeelding. En dan het formaat, gewoon instellen in je programa waar je de htlm in maakt. Master
kalkendotters Geplaatst 27 november 2008 Geplaatst 27 november 2008 Of in powerpoint een presentatie maken en die opslaan als afbeelding. Welja.. Gewoon even de plaatjes in Excel plakken; daar een printscreen van maken, plakken in Word en printen naar de officeprinter om er een bmp van te maken; en vervolgens in Paint het bmptje omzetten naar jpg. Even serieus: Je kunt een plaatje op 2 manieren (schijnbaar) in grote aanpassen: - door het aantal pixels van het plaatje zelf aan te passen - door in HTML de grootte aan te geven 1) Als je de grootte in pixels aanpast, wordt daarmee ook het bestand kleiner, en zal het plaatje sneller laden. Dit kun je doen met bv Paint, IrfanView, Photoshop, etc 2) Als je in HTML aangeeft hoe groot je de foto wilt zien; dan wordt gewoon het originele plaatje gebruikt en dat wordt door de browser teruggerekend naar de 'juiste' grootte. Dit verkleinen gaat meestal behoorlijk ten koste van de kwaliteit omdat dat veel minder slim gebeurt als wanneer je dat met een fotobewerkingsprogramma doet. Het is in HTML niet mogelijk om enerzijds te zorgen voor een klein plaatje op het scherm en anderzijds een groot plaatje op de printer. (Eigenlijk is het wel mogelijk maar dan moet je je toevlucht nemen tot allerlei css-stylen, die er waarschijnlijk door geocaching.com weer uit de HTML wordt geknipt). Je zult dus moeten kiezen voor een compromis tussen een redelijk formaat op het scherm en op de printer.
Miniatuur Geplaatst 27 november 2008 Auteur Geplaatst 27 november 2008 Ik vind het allemaal heel interessant om te lezen, maar het grootste gedeelte begrijp ik niet. Maar ik ben blij dat ik nu wel in staat ben om 3 foto's naast elkaar op de cachepagina te krijgen. Iedereen bedankt voor de reacties en adviezen.
roderick_schmitz Geplaatst 27 november 2008 Geplaatst 27 november 2008 waarom zo moeilijk allemaal. Rechtsklikken op de foto, openen met, en dan kies je voor: microsoft office picture manager. klik je boven in de balk afbeelding, en daar heb je genoeg keuze van "formaat wijzigen" tot bijsnijden etc.
LTeunis Geplaatst 27 november 2008 Geplaatst 27 november 2008 kijk hier eens voor FSresizer http://www.faststone.org/
Nightfire Geplaatst 28 november 2008 Geplaatst 28 november 2008 De tool Image Resizer werkt ook best goed en gemakkelijk.Onder XP. Jammer want ik had 'm best willen proberen, of is hij in Vista al ergens geïmplementeerd? Nee, hij is nog niet onder Vista geïmplementeerd. Op deze site kun je dezelfde tool downloaden, maar dan ook voor Vista. Mike Nightfire
Mr.Atari Geplaatst 28 november 2008 Geplaatst 28 november 2008 Het lijkt er dus op dat het niet aan het formaat van het plaatje ligt, maar aan de html code... Heb je een vast formaat ingevoerd in de html? Of anders, als je meer plaatjes naast elkaar wil plaatsen, probeer eens met tabellen te werken, daarvan kun je aangeven hoe groot de vakjes (en de daarin geplaatste foto's dus ook) mogen zijn.
Draghkar Geplaatst 28 november 2008 Geplaatst 28 november 2008 Ik weet niet of groundspeak het toelaat maar met de het size attribute in de <IMG> kan je aangeven dat iets 80% of 50% moet zijn.. daarna even vogelen hoe het eruit moet zien.. Let er dan wel op of het in andere browsers hetzelfde effect heeft..
roderick_schmitz Geplaatst 28 november 2008 Geplaatst 28 november 2008 (bewerkt) twee plaatjes naast elkaar heb ik als volgt gedaan: <center> <img src="http://img.geocaching.com/cache/2ae9c289-ac2d-44bc-b0d8-63cfc7038f99.jpg" /> <img src="http://img.geocaching.com/cache/154a136f-0fb7-40ff-b95b-5a46d5930d15.jpg" /> </center> INplaats van http://img.geocaching.com/cache/2ae9c289-ac2d-44bc-b0d8-63cfc7038f99.jpg moet je hier dus de link naar jou plaatje doen. Om de plaatjes naast elkaar en in het midden te krijgen gebruik ik de [center ] en [/center ] 28 november 2008 bewerkt door roderick_schmitz
Aanbevolen berichten