geogruvel Geplaatst 11 april 2005 Geplaatst 11 april 2005 Op de website van Garmin valt te lezen dat de max. batterijduur (2xAA) van de legend 36 uur is van de vista 20 uur. Dit lijkt me nogal een groot verschil, als je zo de beschrijvingen leest verschillen de apparaten slechts in het de aanwezigeheid van een electronisch kompas dat ook werkt als je stil staat en een barometrische hoogteweergave. Het zou inhouden dat deze twee opties veel stroom gebruiken. In dat geval lijkt het me handig dat ze uitschakelbaar zijn, zodat je ze alleen gebruikt als het nodig is en als je niet zo zuinig hoeft te zijn met energie. Voor een geocacher kan 80% langere werkduur nogal nuttig zijn. Mijn vraag is of dit zo is en of de batterijduur van de VistaC dan ook een stuk langer wordt dan de opgeven 20 uur. Iets soortgelijks geldt voor de 60C versus de 60CS.
Kruimeldief Geplaatst 11 april 2005 Geplaatst 11 april 2005 Het compas is dmv een druk op de knop inschakelbaar of.... jawel, uitschakelbaar. De barometer niet. Maar die gebruikt verder niets. Het compas gebruikt wel de helft van de capaciteit op. Maar wat maakt het uit? Onderweg misschien een keer van batterijen wisselen? Oplaadbare GP's van 2300 of 2500 Milliamphere en je gaat weer verder. Dit geldt voor alle GPSontvangers met een ingebouwde compas. Ook al zou ieder 4 uur de batterijen gewisseld moeten worden dan wil ik de Compasfunctie niet kwijt. Ik wil zelfs niet eens een GPs als die functie er niet op zit. Ik heb vanmorgen om 08:00 de GPS aan gedaan en hij staat nog aan en er is zo'n 4 uur continu de compasfunctie aan geweest en de batterijen zijn voor een kwart leeg. Er zitten 2x 2300 mA penlites in van het merk GP. Ik heb een 76S 20 uur? Zou het niet weten. Ik laat de GPS gewoon aan staan en leeg is leeg en dan gaan de batterijen in de snellader en komen er niet eerder weer uit als ik ga de GPS nodig ben.
de vlinders Geplaatst 11 april 2005 Geplaatst 11 april 2005 Het is inderdaad de kompasfunctie die batterijen vreet en inderdaad zoals Kruimel al zei: Je kunt de batterijen toch wisselen. Ook ik heb mijn GPS (GARMIN GPSMAP 76S) gekocht omdat er ook een kompas op zit. (naast dat ik hem handig vind werken enz....) Op het Geocaching multi-event 2005 in naarden heb ik de GPS vanaf 10.00 's ochtends aangehad. Pas tijdens de avond-cache waren de batterijen leeg. O.k. even in het donker prutsen om de nieuwe batterijen erin te doen maar dat gaat prima op gevoel. Daarna kon er weer rustig verder gelopen worden. Het handigste is dus gewoon om altijd volle reserve batterijen bij je te hebben. Oplaadbare van 2300 ampére bevallen mij prima. Hoe het voor de vista en Legend werkt weet ik niet daar heb ik geen ervaring mee. Maar ook daarvoor geldt (lijkt mij) gewoon dat je: - met volle batterijen in de GPS vertrekt en - dat je reservebatterijen hebt.
geogruvel Geplaatst 11 april 2005 Auteur Geplaatst 11 april 2005 Als het gewoon uitschakelbaar is, dan begrijp ik niet waarom de opgegeven max. batterijduur van de VistaC zoveel korter is, mogelijk wordt de lange werkduur van de LegendC als niet echt bestaand verkoopargument gebruikt. Je kunt b.v. ook perongeluk backlight laten aanstaan. Ik herinnner me trouwens behoorlijk veel geklooi met batterijen met mijn oude Etrex. Mijn gewoonte is om altijd reservebatterijen mee te nemen, maar het komt er niet altijd van, consquentie is dat je onderweg je gps maar uitzet om energie te besparen, met half batterijvermogen in het begin een hele dag onbekommerd kunnen doorcachen zonder energie tekort en gps af en toe uitzetten, is in mijn ogen een luxe.
dmace Geplaatst 12 april 2005 Geplaatst 12 april 2005 Ik denk niet dat je al teveel waarde moet hechten aan de gemiddelde levensduur van de batterij van je GPS. Als je veel binnen/buiten-acties doet (bijv. door shoppen met Geocachen te mengen), zoekt je GPS zich rot naar satellieten, en ook dat vreet batterijen. Het is een indicatie, en niet iets waar je harde conclusies uit kunt trekken. Ze hadden ook 10 uur kunnen zeggen, en dan was je blij geweest dat hij het dubbel zo lang uithield en voelde je je verheugd over je aankoop omdat hij nog beter is dan de handleiding zegt. Een natuurkundewet zegt niet voor niks: meer werk(i.e. functies) = meer energieverbruik. Er komt nou eenmaal niet meer energie uit een batterij dan er in zit. Je klaagt erover dat je met 2 mensen uit een pak melk 2 glazen per persoon kunt halen, maar met 3 mensen maar 1.5 glas per persoon krijgt.
geogruvel Geplaatst 18 april 2005 Auteur Geplaatst 18 april 2005 Uiteindelijk gekozen voor de VistaC, en mijn eerste indruk daarvan is goed. Het electronisch kompas is een nuttig hulpmiddel bij geocachen, omdat ook als je stilstaat de goto pijl dan goed staat. Verder betere en snellere ontvangst, dan bij mij oude etrex-euro en ook de batterijen gaan aanzienlijk langer mee. Kleurenschermpje heeft een goede resolutie en is ook geschikt voor kaartjes, verder ligt het apparaatje goed ik de hand, lekker klein. De 76©S, komt mij voor als een groot machientje gelijkend op een grote TV afstandbediening. De 60CS, heeft wat weg van een ouderwetse walking-talkie, en zou voor mijn niet gemotoriseerde toepassingen op het eerste gezicht te groot lijken.
geogruvel Geplaatst 3 mei 2005 Auteur Geplaatst 3 mei 2005 testje gedaan: 25 uur met 2 AA-tjes, af en toe kompas aan en af en toe achtergrondverlichting aangezet maar tamelijk zuinig mee omgesprongen, het voornaamste verschil is eigenlijk dat de batterijen goed vast zitten, bij mijn vorige gps viel uit, bij kleine schokjes en lage batterijspanning. De sattelietontvangst is eigenlijk niet zo veel beter, behalve dan dat het signaal bij matige ontvangst behouden blijft, wat opzich wel een voordeel is.
JandeBeHanger Geplaatst 3 mei 2005 Geplaatst 3 mei 2005 Uiteindelijk gekozen voor de VistaC, en mijn eerste indruk daarvan is goed.<{POST_SNAPBACK}> Met 2 jaar sta je weer bij de leverancier, omdat en het rubberen bandje los zit en dat de clickstick niet goed meer werkt.Het electronisch kompas is een nuttig hulpmiddel bij geocachen, omdat ook als je stilstaat de goto pijl dan goed staat. <{POST_SNAPBACK}> Het electronisch kompas is gewoon geweldig!Verder betere en snellere ontvangst, dan bij mij oude etrex-euro en ook de batterijen gaan aanzienlijk langer mee. Kleurenschermpje heeft een goede resolutie en is ook geschikt voor kaartjes, verder ligt het apparaatje goed ik de hand, lekker klein. De 76©S, komt mij voor als een groot machientje gelijkend op een grote TV afstandbediening. De 60CS, heeft wat weg van een ouderwetse walking-talkie, en zou voor mijn niet gemotoriseerde toepassingen op het eerste gezicht te groot lijken.<{POST_SNAPBACK}> Ik houd wel van groot, dan heb je tenminste iets in handen en raak je het minder snel kwijt!
geogruvel Geplaatst 3 mei 2005 Auteur Geplaatst 3 mei 2005 wie zegt dat de clickstick van de nieuwe generatie inmiddels niet verbeterd is, de rubberen rand valt trouwens zelf te repareren met dubbelzijdig plakband, maar hier zal men toch ook wel van geleerd hebben. voor op een racefiets stuur lijkt mij een 60CS te groot...valt ook niet zo snel weg te moffelen als de boswachter er aan komt, als je net buiten de paden loopt, scheelt je ook weer de nodige uitleg over geocaching.
SN@G Geplaatst 3 mei 2005 Geplaatst 3 mei 2005 (bewerkt) Als je maar tevreden bent met je vistaC. Ik ben het in ieder geval met mijn vista. Geen kleuren scherm. IK heb destijds nog getwijfeld of ik de C zou kopen, maar er stond toen een waarschuwing in dat het gebruik met mapsource tot conflicten kon leiden. Wat betreft die batterijen. Volgens mij kan ik wel een week in de natuur blijven, want in mijn rugzak zitten vier gewone Topcraft batterijen, 4 NiMH 2000 en 4 NiMH 2300. Wel eens makklijk ls Twinlife zondr stroom komt te zitten. Die had namelijk eens Powercell batterijen en toen hij ze er in deed en de GPS aanzette, zag je het batterij niveau in een keer leeg lopen. Totale werking 3 sec. 3 mei 2005 bewerkt door SN@G
JandeBeHanger Geplaatst 3 mei 2005 Geplaatst 3 mei 2005 wie zegt dat de clickstick van de nieuwe generatie inmiddels niet verbeterd is, de rubberen rand valt trouwens zelf te repareren met dubbelzijdig plakband, maar hier zal men toch ook wel van geleerd hebben. <{POST_SNAPBACK}> Als de clickstick zo'n enorm sukses geweest was, dan had op de nieuwere generatie gpsen zoals de 60 serie ook een clickstick gezeten.Ik heb 2 Vista's gehad, beide problemen met de rubberen band, bij de 1e werkte de clickstick niet meer, bij de 2e haperde hij al voorat het ding gestolen werd. De Vista van mijn broer is nu in Notter met dezelfde problemen. Ik heof geen gps met clickstick meer en die behoefte is er zeker niet meer daar ik nu op pad ga met de Quest voor op de weg en de Gek 201 voor in het veld.
Peetee Geplaatst 3 mei 2005 Geplaatst 3 mei 2005 wie zegt dat de clickstick van de nieuwe generatie inmiddels niet verbeterd is, de rubberen rand valt trouwens zelf te repareren met dubbelzijdig plakband, maar hier zal men toch ook wel van geleerd hebben. Bovendien: Niet iedereen heeft dezelfde klachten gehad. Ik heb met zowel de Euro als de Vista nooit problemen met de rubberen rand gehad. Nu heb ik de Vista maar een jaar gehad, maar de Euro heb ik nu ruim drie jaar. Ook met de clickstick van de Vista had ik nooit problemen. Wel kreeg ik op een gegeven moment de bekende strepen op het schermpje. Maar dat probleem zul je met de Vista C waarschijnlijk niet hebben. De Vista C mag uiterlijk dan veel op de oude Vista lijken, maar het lijkt mij een compleet ander apparaat: andere/meer mogelijkheden en andere achterliggende techniek.
geogruvel Geplaatst 5 mei 2005 Auteur Geplaatst 5 mei 2005 denk dat ze juist wel door gaan met de etrex omdat het handige handzame aparaatjes zijn voor wandelaars en geocachers die als het moet goed met 1 hand te bedienen zijn, voor in de auto zijn navigatie systemen met gesproken stem die bij wijze van spreken ook nog eens koffie voor je kunnen zetten, daar kan dan zo'n handzaam apparaatje niet tegenop, maar dat hoeft ook niet als je b.v. net met een liaan van de ene boom naar de andere slingert of anderszin outdoor actief bent. Nu kan de quest ook spreken en die is ook klein, maar staat het scherm dwars, zodat je met gebogen pols ofzo moet cachen, tis meer een apparaatje dat je uit je jaszak haalt als je verdwaald bent. wie zegt dat de clickstick van de nieuwe generatie inmiddels niet verbeterd is, de rubberen rand valt trouwens zelf te repareren met dubbelzijdig plakband, maar hier zal men toch ook wel van geleerd hebben. <{POST_SNAPBACK}> Als de clickstick zo'n enorm sukses geweest was, dan had op de nieuwere generatie gpsen zoals de 60 serie ook een clickstick gezeten.Ik heb 2 Vista's gehad, beide problemen met de rubberen band, bij de 1e werkte de clickstick niet meer, bij de 2e haperde hij al voorat het ding gestolen werd. De Vista van mijn broer is nu in Notter met dezelfde problemen. Ik heof geen gps met clickstick meer en die behoefte is er zeker niet meer daar ik nu op pad ga met de Quest voor op de weg en de Gek 201 voor in het veld. <{POST_SNAPBACK}>
swaan Geplaatst 31 juli 2005 Geplaatst 31 juli 2005 testje gedaan: 25 uur met 2 AA-tjes, af en toe kompas aan en af en toe achtergrondverlichting aangezet maar tamelijk zuinig mee omgesprongen, het voornaamste verschil is eigenlijk dat de batterijen goed vast zitten, bij mijn vorige gps viel uit, bij kleine schokjes en lage batterijspanning. De sattelietontvangst is eigenlijk niet zo veel beter, behalve dan dat het signaal bij matige ontvangst behouden blijft, wat opzich wel een voordeel is. <{POST_SNAPBACK}>
swaan Geplaatst 31 juli 2005 Geplaatst 31 juli 2005 testje gedaan: 25 uur met 2 AA-tjes, af en toe kompas aan en af en toe achtergrondverlichting aangezet maar tamelijk zuinig mee omgesprongen, het voornaamste verschil is eigenlijk dat de batterijen goed vast zitten, bij mijn vorige gps viel uit, bij kleine schokjes en lage batterijspanning. De sattelietontvangst is eigenlijk niet zo veel beter, behalve dan dat het signaal bij matige ontvangst behouden blijft, wat opzich wel een voordeel is. <{POST_SNAPBACK}> <{POST_SNAPBACK}> Wellicht is het een tip om de batterij-spaarstand te activeren. Hij blijft dan niet constant verbinding zoeken met de sats maar steeds een paar honderdste sec niet. Wel af en toe de normaalstand weer inschakelen en naar de sats laten zoeken, anders wordt het logboek niet bijgewerkt. Tip gekregen tijdens GPS-workshop van Bever Eindhoven
Aanbevolen berichten