norskk Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 Ik heb een coordinaat welk op de volgende manier er staat in de beschrijving GPS:N 53°36'22" E 12°06'21" Hoe moet ik dit omzetten naar een WSG84 systeem. Het coordinaat is in Duitsland in Mecklenburg-Vorpommern. Wie kan mij helpen? Norskk
Vasc0 Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 Dit kan je in de meeste GPS toestellen omzetten, dit is ook WGS84 maar dan in een ander formaat. Normaal gesproken gebruiken wij Graden, minuten en decimalen. In dit geval is het graden, minuten en seconden.
GeSi Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 Wat je eigenlijk wil is een andere presentatie van het coordinaat. Nu staat het geschreven als graden minuten en seconden, en je wil graden en minuten (met decimalen) Dat kun je eenvoudig berekenen door de seconden door 60 te delen, en het resultaat op te tellen bij de minuten.
norskk Geplaatst 10 januari 2009 Auteur Geplaatst 10 januari 2009 Ik heb een coordinaat welk op de volgende manier er staat in de beschrijving GPS:N 53°36'22" E 12°06'21" Hoe moet ik dit omzetten naar een WSG84 systeem. Het coordinaat is in Duitsland in Mecklenburg-Vorpommern. Wie kan mij helpen? Norskk Dat heb ik al geprobeert, maar als ik mijn GPS op graden minuten en seconden instel, dan moet ik nog steeds op het laatste drie cijfers intoetsen en dat mogen er maar twee zijn. Dus dat is nog niet de oplossing.
Vasc0 Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 Omgerekend is het: N 53°36.367' E 12°06.350'
Vasc0 Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 Ik heb een coordinaat welk op de volgende manier er staat in de beschrijving GPS:N 53°36'22" E 12°06'21" Hoe moet ik dit omzetten naar een WSG84 systeem. Het coordinaat is in Duitsland in Mecklenburg-Vorpommern. Wie kan mij helpen? Norskk Dat heb ik al geprobeert, maar als ik mijn GPS op graden minuten en seconden instel, dan moet ik nog steeds op het laatste drie cijfers intoetsen en dat mogen er maar twee zijn. Dus dat is nog niet de oplossing. Wel, bij mij zijn het er ook drie maar zit er tussen de tweede en dere een puntje. Dus kunnen de minuten in dit geval ook in decimalen. Dus moet je alleen de eerste en tweede gebruiken.
Krijgertjes Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 (bewerkt) En hou er ook rekening mee dat het grid anders is. Bij de normaal gebruikte weergave is dat 1.8 m voor noord en 1.1 m voor oost. Bij gebruik van graden, minuten en seconden is dat 30 m. voor noord en 20 m. voor oost. En als er 3 cijfers voor seconden ingevoerd moet worden, dan zijn dat decimale seconden (1 cijfer achter de komma). Je kunt daar natuurlijk een nul toevoegen als je maar 2 cijfers hebt. Bij volledig gebruik van 1 decimaal wordt het grid weer nauwkeuriger, n.l. 3 bij 2 meter! 10 januari 2009 bewerkt door Krijgertjes
De Roode Loper Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 Ik heb een coordinaat welk op de volgende manier er staat in de beschrijving GPS:N 53°36'22" E 12°06'21" Hoe moet ik dit omzetten naar een WSG84 systeem. Het coordinaat is in Duitsland in Mecklenburg-Vorpommern. Wie kan mij helpen? Norskk Eerst je GPS anders instellen (zie post #2) zodat je het coördinaat kunt intoetsen en opslaan. Terugzetten naar het bij ons gebruikelijke formaat en kllars is kees of norskk.
norskk Geplaatst 10 januari 2009 Auteur Geplaatst 10 januari 2009 Ik heb een coordinaat welk op de volgende manier er staat in de beschrijving GPS:N 53°36'22" E 12°06'21" Hoe moet ik dit omzetten naar een WSG84 systeem. Het coordinaat is in Duitsland in Mecklenburg-Vorpommern. Wie kan mij helpen? Norskk Dat heb ik al geprobeert, maar als ik mijn GPS op graden minuten en seconden instel, dan moet ik nog steeds op het laatste drie cijfers intoetsen en dat mogen er maar twee zijn. Dus dat is nog niet de oplossing. Wel, bij mij zijn het er ook drie maar zit er tussen de tweede en dere een puntje. Dus kunnen de minuten in dit geval ook in decimalen. Dus moet je alleen de eerste en tweede gebruiken. Bedankt voor het antwoord, mmar begrijpen doe ik het nog steeds niet echt. Hoe kom je aan die coord. nu?
zoekbaars Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 kijk ook eens op www.pgct.nl, waar je een handige tool voor de pocket pc e.d. kunt vinden en downloaden Er zijn voor het vertalen, converteren en decoderen veel hulpprogrammaatje aanwezig. Zoekbaars
norskk Geplaatst 10 januari 2009 Auteur Geplaatst 10 januari 2009 Mensen allemaal bedankt voor de hulp, ik heb het gevonden. Op mijn Colorado gaat het instellen makkelijker als op onze Etrex C. Maar ik het begrepen hoe het moet. Voor mij kan diet draadje worden gesloten tot een volgende keer bij een volgende vraag Gr. Norskk
hneel Geplaatst 10 januari 2009 Geplaatst 10 januari 2009 Ik heb voor zulk soort dingen ooit een programmaatje geschreven: Waypointool. Hier te downloaden. Je stopt er een coordinaat in, in welke vorm van graden, minuten, seconden dan ook, en je krijgt de omrekening naar alle 3 verschillende vormen. Plus nog een omrekening naar RD, Lambert72, UTM en ECEF. En het programmaatje kan nog veel meer.
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen
Je moet lid zijn om een opmerking achter te kunnen laten
Account aanmaken
Maak een account aan in onze gemeenschap. Het is makkelijk!
Registreer een nieuw accountAanmelden
Ben je al lid? Meld je hier aan.
Nu aanmelden