Spring naar bijdragen

StevenM

Leden
  • Aantal bijdragen

    32
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

Alles door StevenM geplaatst

  1. Heb je ook al eens geprobeerd de GPX file los te downloaden en deze handmatig in je GPS te zetten? De GPX file staat links naast de knop [naar mijn GPS sturen]. Dit lost je probleem misschien niet direct op, maar je weet wel al iets meer.
  2. StevenM

    Mooie Cache In Limburg

    http://coord.info/GC10QNC Als je van een flinke wandeling houdt, dan is deze zeker de moeite waard. Als ik het me goed herinner is het grootste deel ook over verharde wegen. Persoonlijk vind ik het met of zonder caches één van de mooiste stukjes van Limburg.
  3. Mocht je hem nog niet gevonden hebben: Klik hier voor de profiel pagina van de CO
  4. StevenM

    Gestolen Garmin

    Ook ik heb m'n thuis adres in m'n navigaties staan. Ik maak zelfs geen gebruik van de PIN mogelijkheid in m'n Garmin. Dat is overigens wel een effectieve manier om ellende te voorkomen. Er bestaat geen manier om die code te omzeilen (ook Garmin zelf zegt dat zij de code niet kunnen verwijderen) en daarom zie je doorlopend toestellen op veilingsites staan met een PIN code die de eigenaar om onduidelijke reden niet heeft. Hier een voorbeeld
  5. Toch wel handig zo'n handleiding. Ik wist niet dat er gerekend werd in zeemijlen. TftE
  6. Ach ja, een beginnersfoutje. Kan gebeuren. Via de eerder genoemde internetsite had ik de coördinaten ook al omgerekend, vandaar de opmerking "Ik vind het resultaat in Ospel overigens ook aannemelijker.".
  7. Google maakt er blijkbaar ook maar wat van. Ik kom namelijk uit op een veld naast de wintersveldweg, Kaulille (Belgie) Zie hier het resultaat Ik vind het resultaat in Ospel overigens ook aannemelijker. Maar zo zie je maar hoeveel interpunctie uit kan maken. Ik heb punten tussen de coördinaten gezet ipv spaties.
  8. Voor een medium ammobox? Dat is echt veel te veel Volgende keer eerst maar eens op het forum rondneuzen, of gewoon een PM sturen Als je naar de prijzen op het forum kijkt wel ja. Zelf ben ik niet op zoek naar die dingen, maar de army dump bij mij in de buurt vraagt 15 euro voor een small ammobox. Je moet er maar net geluk mee hebben als je een dump vindt die wel weet wat ze kunnen vragen voor gebruikt materiaal. Ze verkochten ook 2de hands schoenen voor 100 euro...
  9. Ik kan me goed voorstellen dat een budget niet zomaar omhoog kan worden geschroefd. Persoonlijk ben ik ook door mijn werk met de hobby in aanraking gekomen, dit was wel door een organisator geregeld. Zoals je waarschijnlijk al in de verschillende reacties hebt kunnen lezen, is er nogal wat tegenstand tegen het lopen van bestaande geocaches. Dit is echter ook helemaal nergens voor nodig. Daarnaast is het ook heel erg lastig met 2 a 3 teams even lang onderweg te laten zijn naar 3 verschillende caches. Bij mijn eigen kennismaking werd de term geocaching zelfs niet één keer gebruikt. Er was een route uitgezet en 3 teams werden op pad gestuurd met telkens een kwartier interval. De route die was uitgezet had diverse (een stuk of zeven) tussen punten (waypoints) waar opdrachten uitgevoerd moesten worden. Na het uitvoeren van deze opdrachten, kon je de coördinaten uitrekenen voor het volgende punt. Nergens werd echter een fysieke cache neergelegd. Mocht je toch 3 verschillende routes uit willen zetten, kost het natuurlijk wel drie keer zoveel moeite. Die eerder genoemde opdrachten, is waar het bij de multi's van het geocachen juist om draait. Wil je gewoon een fiets of wandelroute hebben die een bepaald aantal uur duurt, kun je natuurlijk ook gewoon bij de VVV aankloppen. Maar dat lijkt mij juist niet de bedoeling. Bij gebrek aan budget is mijn advies: Schakel iemand in, met wat verstand van cachen, die één of meerdere routes voor je wilt uitzetten en opdrachten samen met je wilt bedenken. Je hoeft niet persé een fysieke cache neer te leggen, om te tocht leuk te maken. Het samen moeten werken om tot een oplossing te komen bij de opdrachten, maakt het juist zo leuk om te tocht te lopen. Wat de GPS apparaten betreft: De outdoor GPS apparaten hebben zeker hun voordelen, ik heb er niet voor niets tot 2x toe één gekocht. Maar veel mensen hebben al een smartphone. Met zo'n smartphone kom je al een heel eind. Voor een teambuilding dag werkt het ook goed genoeg. Zorg er alleen voor dat de accu helemaal is opgeladen, het kost immers bakken stroom om te navigeren. Veel succes met de organisatie.
  10. Ik ben blij dat er mensen nog boven kunnen staan. Ook dit jaar gaat er weer een donatie naar SR, maar Leiden is mij een beetje ver uit de buurt.
  11. StevenM

    Ik Zoek Een Kabel

    Niet geschoten is natuurlijk altijd mis, maar mocht het niks worden... Op ebay vindt je ze net iets goedkoper. Garmin-Serieel ongeveer €10 incl verzendkosten Garmin-USB ongeveer €17,50 incl verzendkosten
  12. Nee, daar ben ik ook niet zo van... fokprogramma's voor oude mensen...
  13. StevenM

    Wgs 1984 Uym 21N-Stelsel

    Goed lezen is ook een kunst hé? Zei hij met enige zelfspot. Gelukkig zijn er blijkbaar zat andere opties op het www te vinden.
  14. StevenM

    Wgs 1984 Uym 21N-Stelsel

    Je kunt natuurlijk ook op internet een bladwijzer aanmaken: http://www.gpscoordinaten.nl/ Altijd handig...
  15. Ik ben even zo vrij om ook mijn ervaringen te delen... Ik gebruik nu ook een tijdje de Dakota 20, maar zover ik weet klopt jouw beschrijving precies. Je zult handmatig de coördinaten van de volgende waypoint in moeten voeren. Bij het cachen neem ik eigenlijk altijd een uitdraai mee als referentie en ik heb meteen ruimte voor notities en berekeningen. Bij het gros van de multi's zul je meerdere waypoints zelf moeten berekenen, je zult dan ook maar weinig last hebben van die handmatige invoer. Sommige caches zijn mooi verzorgd van een parkeerplaats. De cache owner kan deze toewijzen als parkeerplaats waypoint. Hier is dat niet gebeurd. De coördinaten die hier in dit geval zijn ingeladen, zijn wel die van de parkeerplaats. Het is echter gebruikelijker om de locatie van WP1 hier te noteren. In dit geval zul je handmatig de coördinaten van WP 1 in moeten voeren. Verder zul je de andere coördinaten moeten vinden door de letters en cijfers op tags te vinden. (A t/m H in het pentagram-plaatje) Neem de tijd om alles goed te lezen en het wordt vanzelf allemaal duidelijk. Veel succes met cachen!!
  16. Een cacher moet een regelmatig doosjes vinden zo groot als, of kleiner dan een fotorolletje. Een huis moet dan toch niet zo'n probleem zijn.
  17. Ik denk dat het er, zoals eerder genoemd, maar heel weinig zijn. Maar dit relatief kleine aantal valse logjes, is wel oorzaak van een hoop ergernis bij cache owners en een aantal andere cachers. Ik kan me er persoonlijk niet aan storen, want ik doe het voor m'n eigen plezier.Ik ben bij een (traditional) cache al 4 keer teruggegaan om hem te kunnen vinden en heb bij elkaar al zo'n 4 uur gezocht. Ik heb hem nog steeds niet kunnen loggen, maar een vals logje zou mij er echt geen beter gevoel bij geven. (Ik heb de laatste keer wel eindelijk een DNF gelogd) Misschien een idee voor een cache op de wallen? ... Of zou het dan gezien worden als een commerciele cache?
  18. Of je kunt natuurlijk terug gaan naar je garmin dealer om een van de kaarten erbij te kopen. Op de internetsite van Garmin kun je adviesprijzen terugvinden: Klik hier. Misschien niet goedkoop, maar het werkt makkelijk en goed.
  19. StevenM

    Aanschat Gps

    Ik ben ook begonnen met een Garmin Etrex (legend). Een 2de hands toestelletje voor €60,- waar ik een jaar lang met veel plezier mee gecached heb zonder problemen. Allerlei soorten caches mee gelopen, geen problemen met rubberen rand, een paar keer op de grond gestuiterd zonder dat dit problemen heeft opgeleverd. Toen ik eenmaal doorhad dat ik wel langer met deze hobby zou doorgaan, besloot ik een Garmin Dakota 20 te kopen vanwege de extra mogelijkheden. Al met al zou ik een beginner dus zeker een etrex aanraden om mee te beginnen.
  20. StevenM

    Geocaching

    Een tijd geleden hadden we hier last van een regio-brede stroomstoring. Ik kon zomaar een aantal uur niet op het internet... Ik had wel enige heads-up verwacht, maar helaas.
  21. Yup, heb ik ook last van... (met gebruik van google chrome)
  22. TFTC [eventueel een kort bedankje] CTRL C + CTRL V. Lijkt me ook niet heel erg veel moeite als je een powertrail hebt gelopen. Ik kan me natuurlijk ook vergissen... ik heb nog nooit een dergelijke powertrail gelopen.
  23. StevenM

    Reputatie: -1

    Ik moet het nut en de betrouwbaarheid van die "Reputation" nog even ontdekken, maar als het het een beetje werkt kun je natuurlijk wel zien of iemand vaker nuttige posts plaatst, of vaker alleen maar wat onzin uitkraamt. Maar het verkrijgen van deze plusjes en minnetjes oogt nu nogal bewerkelijk...
×
×
  • Nieuwe aanmaken...