-
Aantal bijdragen
1145 -
Geregistreerd
-
Laatst bezocht
Soort bijdrage
Profielen
Forums
Kalender
Berichten geplaatst door deBruineBeren
-
-
Welke versie van CN gebruik je ?
-
Een geweldige verbetering met deze kleuren, toppie gedaan Bruineberen !
Nou heb ik alleen het volgende geconstateerd:
Als ik vanuit Mapsource alleen de TopoNL maps selecteer en upload naar de 60csx krijg ik de mooie aangepaste kleuren.
Nu heb ik zowel TopoNL als City Navigator geselecteerd en geupload en krijg ik weer de oude kleuren !
Nu weer opnieuw alleen TopoNL maps gedaan en de kleuren zijn weer ok.
Is hier misschien een oplossing voor zodat bij gebruimaking van alle maps wel met de aangepaste kleuren kan worden gewerkt ?
Hier geen problemen met City Navigator Europe NT 2008 en TopoNL.
Met dien verstande dat alleen TopoNL gebruikt maakt van de nieuwe kleuren, voor CN worden de oude kleuren gebruikt.
-
Gooi je cookie weg en je bent van je probleem af.
Elke keer of is 1 keer genoeg ?
-
Sinds de nieuwe versie van dit forum draaid moet ik elke keer als ik mij op een andere lokatie met mijn laptop aanmeld opnieuw inloggen.
Normaal start mijn browser op met als startpagina http://forum.geocaching.nl/index.php?act=S...amp;CODE=getnew
Zodat ik gelijk een overzicht krijg van de laatste nieuwe berichten
Blijkbaar ziet het forum nu dat ik een ander IP adres heb ofzo en kom ik telkens weer in het inlogscherm terecht.
Daar dit vroegeâhr niet zo was, vroeg ik me af of dat het niet weer kan zo als het vroegeâhr was.
-
Lijkt wel te werken op de PC in MapSource, maar niet op de GPS.
In het .TYP bestand staat een verwijzing naar het nummer van de set topo kaarten.
Als je dit nummer veranderd in het nummer van de Belgische topo (619) dan werkt ook op de GPS.
Echter is de Belgische topo heel anders opgebouwd dan de Nederlandse, hier door zal niet alles meer zichtbaar zijn.
Wil je het goed doen dan moet je een hele nieuwe .TYP maken speciaal voor de Belgische Topo.
Als ik een nieuwe .TYP voor b.v. de Belgische Topo wil maken, moet ik dan vanaf nul beginnen
of kan ik op een of andere manier gegevens halen uit de kaarten?
Als je een .TYP voor België gaat maken dan moet je in principe opnieuw beginnen.
Je kan natuurlijk de mijn .TYP van de Nederlandse Topo of een andere .TYP als basis gebruiken.
Echter zijn er dan 2 problemen:
- Ontbrekende details
In de Belgische topo worden type definities gebruikt die in de Nederlandse topo niet voorkomen.
- Verkeerd weergegeven details
In de Nederlandse en Belgische topo’s worden type definities mis/gebuikt voor het aangeven van verschillende details.
-
Een hele lijst met aanpassingen
Aangepast:Kleur achtergrond
Wandelpad
Rivier
Toegevoegd:
Parkeerplaats
Haven
Onderbroken revier/meer
Plantage
Provinciegrens
Hoogtelijn
Dieptelijn
Hoogspanningslijn
Concerthal
Informatie
Kilometermerker
Rode markering
Brug
Gebouw
Sluis
Dam
Start wandelpad
Tunnel
Spookstad
Ruïne
Eiland
Meer
Zee
Moeras
Kaap
Vlakte
Piek
Bos
Verwijderd:
Bos
Helaas werkt de Heide nog steeds niet.
Verder lijkt het niet slim om de topo kaarten van Nederland transparant te maken.
Als je alleen de topo kaarten op je GPS installeert dan krijgen bv de eilanden een blauwe kleur.
Wegens gebrek aan een onder liggende kaart krijgt het land de kleur van de zee (kleur van de basis kaart)
Dit komt niet door het gebruiken van dit .TYP bestand, ook bij de standaard Topo is dat zo.
Wil je de Nederlandse Topo toch transparant maken i.v.m. problemen bij de grens met Belgie, maakt dan alleen die kaarten transparant.
-
-
Aleen merk ik later dat ik geen tracks meer kan inlezen vanuit de gps. Is dit een bug of wat anders?
Ik denk wat anders, hier op de Vista HCx geen problemen met tracks.
-
Toegepast op de Nederlandse kaarten, echter nu niet meer grensoverschrijdend cachen. In de 'oude' situatie liep de kaart Maastricht netjes over in de Belgische kaart. Nu dus niet meer en ben ik genoodzaakt Maastricht uit te schakelen. Zonder kaart is natuurlijk mogelijk maar je hebt ze of je hebt ze niet... toch?
Kaarten laden maar bij overlappen bij landsgrens houdt alles op. Heeft dit iets te maken met het wegvallen van de transparantie?
Als ik de Belgische en Nederlandse Topo transparant maak werkt het goed.
werkt dit ook voor Topo België?
Ja het kan, wel ff het .typ file andere naam geven maar dan lukt het ( bij mij wel )
Lijkt wel te werken op de PC in MapSource, maar niet op de GPS.
In het .TYP bestand staat een verwijzing naar het nummer van de set topo kaarten.
Als je dit nummer veranderd in het nummer van de Belgische topo (619) dan werkt ook op de GPS.
Echter is de Belgische topo heel anders opgebouwd dan de Nederlandse, hier door zal niet alles meer zichtbaar zijn.
Wil je het goed doen dan moet je een hele nieuwe .TYP maken speciaal voor de Belgische Topo.
-
Mijn vraag : Zit dit exe bestand ook in de toponlplus.zip ?Als ie voor een Vista werkt, werkt ie zeker ook voor de LEGEND ?
Als het een LegendHCx is, denk het wel.
-
Hoi dwarretje,
Je schrijft dat de coördinaten in het boek 1 cijfer minder hebben in de seconden.
De juiste notatie zou dan zijn HDDDº MM’ SS” of HDDDº MM’ SS,s” dat is de officiële notatie met seconden (SS) en eventueel fracties van seconden (,s).
Je geeft echter 2 coördinaten in de notatie HDDDº MM,mmm dat is de notatie met in plaats van seconden, fracties van minuten (,mmm).
Ik neem aan dat de coördinaten dus zo niet in het boek staan.
Dit is verwarrend en ik denk ook dat het daar meestal fout gaat.
Iemand gaat op pad om de coördinaten op te nemen maar heeft er geen verstand van met als gevolg dat zijn gps niet goed ingesteld staat.
Hij neemt een coördinaat op terwijl hij zijn gps ingesteld heeft op fracties van minuten (,mmm) en schrijft het op als seconden (SS,s) , 44º 27,400' wordt dan 44º 27’ 40,0"
Of andersom zijn gps staat ingesteld op seconden (SS,s) maar schrijft ze op als fracties van minuten (,mmm) , 44º 22’ 24” wordt dan 44º 22,24'
En dan kom je een cijfer te kort.
Stel je gps eens in op de op HDDDº MM’ SS,s” en voer dan het coördinaat uit het boek eens in.
Voor de laatste ,s mag je een 0 in vullen dat is maar een fout van een paar meter.
-
N53 14.358 E6 35.736 voorbeeld van de witte vlekken en het klopt, je ziet ze alleen als kaart detail op het hoogst staat
Op dit Coördinaat zie ik alleen een "P" Symbool "Kardinge". geen gebouwen en of witte vlakken.
-
Is bij deze V1.1 de heide bug opgelost?
Nee
Is het ook mogelijk om dit ook op andere Topo's los te laten?In theorie wel.
ik krijg bij versie 1.1 witte stippen op de kaart bij bijvoorbeeld kerken/bepaalde gebouwen.verder vind ik het een zeer leuke aanvulling.
Kan je een voorbeeld geven (coördinaat).
Je moet even wat meer uitleg op hoofdlijnen geven. Begrijp ik goed dat je een bestand maakt en uploadt waarmee je de weergave van Topo-kaarten op deGPSmap60CSx kunt wijzigen?
Zo ja, volstaat het dan om jouw bestand te uploaden?
Kort door de bocht, Ja.
Maar je moet eerst Mapsource vertellen dat hij dit bestand moet gebruiken.
Hiervoor heb ik de SetupTopoNLplus.exe gemaakt.
Vervolgens moet de de Topo kaarten opnieuw in de GPS laden.
Welk screenshot hierboven geeft dan weer hoe de kaarten er uit zien?Zie mijn bericht #6
Mooi! Werkt dit ook op de GPSmap60Cx ipv GPSmap60CSx?Ja, ik kan het niet voor je testen.
Maar of je een S versie hebt of niet maakt hier lijkt mij niets uit.
Dat je een x versie hebt is hier van belang.
-
Er bleek een probleempje te zijn met de naamvoering van het .TYP bestand.
Deze heeft voortaan “802plus.TYP” in plaats van “TopoNLplus.TYP”.
Het beste is dat je eerste de oude versie 1.0 de-installeert en dan de nieuwste versie 1.1 installeert.
-
Het is me zo snel even niet duidelijk hoe dit alles op de GPS komt, maar ik neem aan dat na installatie op de pc de kaartenset op de gebruikelijke manier moet worden verzonden naar de GPS.Is het aangeboden TYP bestand nu v1.0 incl. bug of v1.1 en dat de bug hierin is opgelost?
V 1.0 inc. bug , wordt aangewerkt.
Begrijp ik nou goed dat wat je hier eigenlijk doet is feitelijk bepalen wat de kaartkleuren zijn op je GPSr?Voor de duidelijkeheid op deze voorbeelden:
GPSmap60CSx:
Oud : Onverharde wegen bruine stippellijn, fiets- en wandelpaden bruine stippellijn
Nieuw: Onverharde wegen lichtbruine lijn, fiets- en wandelpaden zwarte stippellijn.
Colorado:
Oud : Onverharde wegen grijze stippellijn, fiets- en wandelpaden grijze stippellijn
Nieuw: Onverharde wegen lichtbruine lijn, fiets- en wandelpaden zwarte stippellijn.
In de gehele TopoNLplus kaart is z’n beetje alles anders.
-
In het algemeen weten we dat vooruitgang niet altijd verbetering is.
Bezitters van een GPSmap60CSx of Etrex Vista HCx kijken al lang niet meer zo hebberig naar een Colorado 300.
Immers zijn hun GPSen multifunctioneel en de Colorado is wel mooi maar daar heb je verder weinig aan.
Eigenlijk is het mooie van de Colorado de manier waarop hij de kaarten weergeeft.
Als we dat nou eens op de GPSmap60CSx of Etrex Vista HCx hadden dan hebben we het beste van alles in een GPS.
Tegenwoordig is het mogelijk om zelf te definiëren hoe een lijn of een vlak er op de GPS uit moet zien.***
Dit alles wordt vastgelegd in een .TYP bestand.
Online is er een editor waar je een .TYP bestand mee naar eigenhand kan zetten.
Dit .TYP bestand wordt door middel van een wijziging in het Windos register gekoppeld aan een kaartenset.
Een uitleg over hoe het één en ander werkt vindt je hier.
Ik heb zelf een .TYP bestand gemaakt voor onze Nederlandse Topo.
Zie hier het resultaat op een GPSmap60CSx.
Zelfs bij de Colorado kan het nog beter dan dat het nu al is.
Om het een en ander wat makkelijker te maken kan je hier een .zip bestand downloaden.
In dit .zip bestand vindt SetupTopoNLplus.exe waarmee het .TYP bestand op de juiste plaats gezet wordt en de aanpassingen in het register van Windows gemaakt worden.
Standaard wordt de Nederlandse Topo geïnstalleerd in de map “C:\Garmin\FAMILY_802”.
Mocht dit bij jou niet zo zijn geef dan tijdens het installeren de juiste map op.
Ook vindt je in het .zip bestand het TopoNLplus.TYP bestand voor als je er zelf mee aan de slag wilt gaan.
Na het installeren Mapsource opstarten en de kaarten van de Nederlandse Topo naar je GPS zenden.
Vind je het niets dan kan je via het Configuratiescherm en Software, TopoNLplus weer verwijderen uit Mapsource.
Je hebt dan weer het origineel, dat je dan wel weer een keer naar je GPS moet zenden.
*** Helemaal zeker weet ik het niet maar volgens mij komt het door NT (New Technology)
En zullen andere GPS die met NT overweg kunnen ook gebruik kunnen maken van de volgende “truc”.
Buglist V1.2:- Heide wordt niet weergegeven.
Veranderingen in V1.2:
Aangepast:
Kleur achtergrond
Wandelpad
Rivier
Toegevoegd:
Parkeerplaats
Haven
Onderbroken revier/meer
Plantage
Provinciegrens
Hoogtelijn
Dieptelijn
Hoogspanningslijn
Concerthal
Informatie
Kilometermerker
Rode markering
Brug
Gebouw
Sluis
Dam
Start wandelpad
Tunnel
Spookstad
Ruïne
Eiland
Meer
Zee
Moeras
Kaap
Vlakte
Piek
Bos
Verwijderd:
Bos
Buglist V1.1:
- Heide wordt niet weergegeven.
- Naamvoering .TYP bestand
Buglist V1.0:
- Heide wordt niet weergegeven.
-
-
-
Gewoon doen hoor, ik kom wel.
Als ik een tip mag geven: Haal qua catering niet te veel in huis.Ik denk dat je het met 1 leverworst, een familizak chips en een 2-literfles cola wel red.
Die krijg ik alleen wel op.
-
35 (maximaal aantal PQ per week) maal 500 (GCs per PQ) = 17.500 Geocaches.
Hoeveel wil je er gaan doen dan
-
Ik heb een poging gedaan om de versie 1.16 beta te installeren op mijn HTC Windows Mobile 6 Standard, maar ik krijg steeds de melding :
Installatie van deBruineBerensoft Co-Input.CAB is mislukt. Het installatiebestand is niet bestemd voor dit apparaat. Doe ik iets mis ?
Deed install vanuit Vista met Window Mobile Device Center.
Een HTC Windows Mobile 6 Standard is een SmartPhone, en moet je dus ook de Smartphone versie van Co-Input hebben.
-
Ik gebruik Total Commander om het register aan te passen.
-
-
De ANWB brengt een GPS op de markt SATMAP active 10.
SATMAP active 10 vs Garmin Colorado 300 vs Magellan eXplorist 600Doe mij maar een Colorado
TopoNLplus: Topokaarten à la Colorado
in Garmin
Geplaatst
Vreemd, welke versie firmware staat er op je gps ?
Ik heb 3.70