-
Aantal bijdragen
780 -
Geregistreerd
-
Laatst bezocht
-
Gewonnen dagen
37
Soort bijdrage
Profielen
Forums
Kalender
Berichten geplaatst door StefandD
-
-
Heb je bovenin wel de dag aangevinkt waarop de pq moet worden uitgevoerd? Zonder dat wordt er geen pq aangemaakt.
-
Je hoeft niet eens te kopiëren... na het genereren van de statistieken wordt de code automatisch in je klembord gezet.
-
Child waypoints kunnen inderdaad POI's zijn. Eén nadeel: de beschrijvingen worden niet opgeslagen, waardoor paperless cachen moeilijk wordt.
POI-bestanden hebben als extensie gpi. Dit is dus geen vervanger van gpx, je hebt gpx nodig voor de caches zelf.
Wellicht heb je iets opgevangen over ggz, wat een vervanger zou moeten zijn voor gpx. Maar ook dat werkt niet lekker (o.a. geen child waypoints, dus onbruikbaar voor multies) en je Dakota kan dat formaat niet aan.
Als ik jou was zou ik het lekker bij gpx houden. Waarom zou je meer dan 2000 caches in je gps willen hebben?
-
Blijkbaar is er iets mis aan de kant van Groundspeak?
Je kan ze ook via de site binnenhalen: http://www.geocaching.com/pocket/default.aspx.
-
Waar is dit? Dan kunnen we meekijken op onze eigen gps'en.
-
Is de cache die je wilt zien ver van je huidige positie? De meeste gps'en laten namelijk maar een beperkt aantal caches binnen een bepaalde afstand zien. Hoeveel dat voor de Gpsmap64 is weet ik niet. Maar de cache zou wel zichtbaar moeten zijn op de kaart. Probeer eens in de kaartweergave de de kaart te verschuiven naar de positie van de geocache.
Een andere manier is om je gps-ontvanger uit te schakelen (simulatiemodus) en een positie in de buurt van de multi te simuleren. Dan zou de cache wel in de lijst zichtbaar moeten zijn. Hoe dat moet is te lezen in je gebruikershandleiding.
-
@PeYoPla, als je caches in ggz-formaat op je toestel zet worden juist de waypoints niet weergegeven. De caches zelf wel.
@Fredennel, je ziet dat er vele manieren zijn om een cache op je toestel te zetten.
Misschien is het handig dat je eerst even uitlegt, het liefst stap voor stap, wat je doet om caches op je toestel te zetten.
-
Niet als je de gecorrigeerde coördinaten via 'Waypoint' --> 'Gecorrigeerde coördinaten...' hebt ingevuld.
Wel als je het op een andere manier doet.
- 1
-
Gebruik de CountryStateCounty macro, deze vult land, provincie en gemeente voor je in. Daarna kan je bv. filteren op provincie en elke dag een gedeelte van je database refreshen. Tip: met een light refresh heb je een limiet van 10000 i.p.v. 6000. Er worden dan weliswaar geen recente logs toegevoegd, maar heb je die daadwerkelijk nodig?
Als je een database van heel NL onderhoudt (momenteel iets meer dan 30600) is er een aparte macro beschikbaar om die database up-to-date te houden zonder dat het al te veel van je limiet afsnoept. Eigenlijk kost het alleen puntjes als er nieuwe caches bij komen. Helaas mag de naam hier niet worden genoemd, maar zoek maar eens op 'CacheStatusUpdate'.
- 1
-
Dat is een foutje van Groundspeak. Bij pq's worden gecorrigeerde coördinaten niet meegenomen. Je kan beter je coördinaten in GSAK bijhouden, zoals thex al zei. Rechtsklik op een cache en kies Gecorrigeerde coördinaten.
Als je GSAK gebruikt hoef je in principe nooit meer met pq's te werken.
Je kan via 'Geocaching.com API toegang' --> 'Cachegegevens vernieuwen...' alle caches in je database bijwerken. Light is alles exclusief logs en full is alles inclusief de laatste x logs (kan je zelf ingeven).
Via 'Geocaching.com API toegang' --> 'Geocaches ophalen...' kan je nieuwe caches in een gebied opvragen. Je kan zelfs m.b.v. een kaartje het middelpunt en de straal opgeven.
-
Wellicht is het dan toch handiger als je het gewoon even
zegtschrijft ...Zoek in de GSAK Macro Index op "cachestatusupdate". Dan zie je wel waarom TheX het niet
zegtschrijft... -
Bij mij doet GC-Tour het nu wel onder FF32 en GM 2.2.
Alleen lukte het niet automatisch. Ik moest het scriptje handmatig naar de juiste map kopiëren.
Kijk dus goed of GC-Tour echt versie 2.3.14249 heeft!
-
Ik gebruik Firefox met Greasmonkey script "GC Tour" voor het afdrukken van cachebeschrijvingen.
Daarmee kun je allerlei zaken naar eigen smaak editen, oa lettergrootte, teksten, overbodige plaatjes verwijderen etc.
Doet dat het bij jou nog? Sinds de laatste gc.com update krijg ik alleen nog maar de standaard afdruk van gc.com en alleen maar van de eerste cache.
-
Een ipad kan makkelijk navigeren zonder 3g, maar dan moet je wel de kaarten offline beschikbaar hebben. Aan online navigatie heb je niets als je geen mobiel internet hebt.
Voor een nauwkeurige locatiebepaling is alleen de gps nodig. Mobiele data is alleen een hulpmiddel om de fix van de gps te versnellen (en, zoals hierboven vermeld, om navigatiegegevens bij online kaarten binnen te halen). Het zorgt niet voor een zuiverder resultaat.
Over het batterijverbruik: gps slurpt je accu binnen een paar uur leeg. Maar je kan je telefoon/tablet aansluiten op de 12V sigarettenaansteker van je auto om de accu vol te houden.
-
Ja, ze zijn te verwijderen. Ze staan in de ggz map.
-
Of een pq gezipt is of niet is een instelling die je op kan geven als je de pq maakt. Die instelling staat (bijna) onderaan het formulier. Als je hebt gekozen voor gecomprimeerd, moet het bestand altijd eerst worden uitgepakt. Bij mijn weten pakt geen enkele Garmin gpsr een gezipte pq, de Dakota zeker niet.
Dat je maar 1 gpx-bestand kreeg na uitpakken is niet onmogelijk maar wel heel onwaarschijnlijk. Normaliter zijn het er 2: een met de caches en beschrijvingen en 1 met alle waypoints. Alleen als geen enkele cache in je pq waypoints heeft krijg je maar 1 gpx-bestand.
Als je alleen de gpx met waypoints in je gpsr zet zie dus geen enkele cache, alleen maar waypoints.
-
Caches worden wel op de kaart weergegeven. Schuif de kaart naar Italië en je zou ze moeten zien als ze op je toestel staan. Wel ver genoeg inzoomen.
Of zet je gps uit en simuleer dat je op je vakantie-adres bent. Dan zou je ze in de lijst met geocaches moeten zien. Als het goed is staat in de handleiding hoe je dat doet.
-
GSAK herkent de Monterra vanaf versie 8.4.1.25. Alleen de macro doet het niet, daar wordt nog aan gewerkt. Maar GPS --> Waypoints sturen werkt prima.
Die brakke FTP-server heb ik er snel afgegooid. De helft komt beschadigd aan.
-
Je kan toch gewoon de route die je gemaakt hebt naar je gps sturen?
-
Ik kreeg er vanmiddag nog twee met [LOG] Owner.
-
Staan de caches er niet toevallig dubbel in, bijvoorbeeld in een oude PQ? Dan worden ze niet getoond.
Schoon eerst even de map \Garmin\GPX\ op voordat je caches naar je gps stuurt.
-
De kaart van geocaching.nl wordt niet meer onderhouden en is niet meer actueel. Eigenlijk is alleen dit forum nog actief.
Je kan beter de kaart van geocaching.com gebruiken.
-
Ah, weer het aloude smartphone vs. gpsr debat...
De een doet het zus en de ander doet het zo. En iedereen vind dat hij/zij de beste methode heeft.
Met de (on)nauwkeurigheid van een smartphone is niets mis, hooguit wat meer afwijking onder nat bladerdek (de ongevoeligheid waar Koos het over heeft). Ik zou meer inzitten over de robuustheid, de accuduur en de afleesbaarheid van je scherm in zonlicht. De meeste smartphones blinken daar niet in uit, ook de S4 niet.
Persoonlijk (!) gebruik ik liever mijn gpsr (Monterra/Oregon) dan mijn S3. Maar als ik mijn gpsr niet bij de hand heb, gebruik ik de S3.
Als je als beginner een gpsr wilt aanschaffen zou ik voor een goedkoper model gaan, zoals de Dakota, Colorado of eTrex 20 of 30. Of voor een paar tientjes een tweedehandsje op marktplaats op de kop tikken.
-
In een gpx-bestand gaat het niet lukken, de Oregon 6x0 kan er dan nog steeds 'slechts' 4000 aan.
Wil je er meer, dan moet je de caches in een ggz-bestand zetten. Maar dan heb je geen waypoints tot je beschikking.
Om alle caches van een land binnen te krijgen zal je diverse pq's moeten maken waarbij je de geplaatste datums (van... tot...) zodanig kiest dat je er steeds 1000 per pq krijgt. Met een maximum van 5 pq's per 24 uur kan je in een week tijd theoretisch 35000 caches binnenhalen.
Poquet Query
in Starters vragen
Geplaatst
Heracross, weet je dat zeker?
Ik heb weliswaar geen eTrex 30, maar bij alle andere modellen is het \Garmin\GPX.