Spring naar bijdragen

Vlindertje

Leden
  • Aantal bijdragen

    1445
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

  • Gewonnen dagen

    50

Waardering in de gemeenschap

392 Uitstekend

1 Volger

Over Vlindertje

  • Verjaardag 12-04-1984

Previous Fields

  • GPS of Smartphone Merk / Type
    Etrex Vista
  • Ik gebruik mijn GPS / Smartphone sinds
    2004

Contact Methods

  • Website URL
    http://www.metacaching.nl
  • ICQ
    0

Profile Information

  • Geslacht
    Niet ingevuld
  • Woonplaats
    Eindhoven
  • Interesse
    Filosofie
    Wandelen
    Honden
    Geocaching

Recente profielbezoeken

3575 profielweergaven
  1. Ook voor jou in 2015 een zonnig spoor, beste Cachetor. Leuk om te weten dat tot jouw avontuurlijke voornemens ook het maken van een CloudCache behoort.
  2. Sterkte, Domi, ik weet wat je doormaakt. Als je in december afscheid neemt van je ouders, wordt dat nooit meer een echte feestmaand.
  3. Kom, TT. Je weet donders goed dat je het tóch niet volhoudt. En ik volg dit forum eigenlijk alleen nog voor dit soort discussies. Odlaniger weg, Diederikus (was bijna) weg, jij hebt er tabak van, Domi tref ik elders ... als iedereen met een vlotte pen en een duidelijke mening opstapt is dit forum wat mij betreft ter ziele. Over geocaching gaat het immers al lang niet meer.
  4. Vlindertje

    Etiquette Vraag

    Dag beste Odlaniger. Als een keurig en uitgebreid antwoord op een directe vraag van de topic starter wordt verwijderd houdt het op. Voor mij is dit forum voortaan 'read only'.
  5. Mensen kunnen leren en tot nieuwe inzichten komen, mits zij open staan voor informatie, zelfstandig denken en niet alles voor zoete koek slikken. GeoWelpje heeft ook in Sinterklaas geloofd.
  6. Als er geen fysieke stash is, een zogenaamde geocache, dan is er ook geen sprake van geocaching, laat staan van een nieuw soort cache. Verdiep je eens in het spel. Uit postje #30 blijkt dat jij je bewust bent van het deplorabele niveau van wat tegenwoordig voor geocaching door moet gaan. Dat besef geeft jou een voorsprong. Haal het niveau niet verder omlaag met maffe verzinsels, maar probeer je te onderscheiden met een originele multi in de geest van het spel. Daarmee verhoog je het niveau en dwing je als geocacher respect en bewondering af. Clowns zijn er genoeg. Succes!
  7. GC.com ontwikkelt geen nieuwe cachetypen. Alle variaties op het oorspronkelijke thema zijn bedacht door geocachers zoals jij en ik. GC.com bepaalt niet hoe het cachen zich ontwikkelt. Willen ze ook helemaal niet. Het is een webshop die geocaching-artikelen verkoopt en daarbij de markt volgt. Als een idee hun belangen niet schaadt en tevreden bezoekers aan de website en winkel oplevert, dan zal de cache worden opgenomen in hun database. Maak je cachepagina en bied deze ter publicatie aan. Laat pas stof opwaaien als een reviewer dwarsligt. Jouw idee voorleggen aan een organisatie die geocaching controleert en nieuwe cachetypen moet goedkeuren is onmogelijk, want een dergelijke instantie bestaat niet.
  8. De CloudCache bestaat al een poosje, Angelie. En dat is een container met ruilspullen en een volwaardig logboek (een zogenaamde geocache), die wordt opgespoord met behulp van het GPS. Ergo, geheel conform de oorspronkelijke bedoeling en geest van het spel. Dit in tegenstelling tot de decadente verzinsels van verdwaasde microfielen en andere mafkezen, die uit onbenul van alles bedenken om hun puntenhonger te stillen. Iedereen speelt het spel op zijn eigen manier en alles is een cache, ook al ontbreekt elk aspect dat een geocache tot een geocache maakt.
  9. Op de verjaardag van Willem ... Bas: "Ha, jongens. Leuk jullie weer eens te zien. Tof dat jullie hebben gewacht met het geven van het cadeau. Sorry, dat ik zo laat ben, maar wat ik op weg hier naar toe heb meegemaakt ..." Saskia: "Vertel!" Bas: "Een opstootje in het park. De wijkagent had een pedo aangehouden, die zich bij de speeltuin in de struiken had verstopt. Een morsig mannetje, waar duidelijk een steekje aan los zat. Bazelde iets over filmkokertjes en zwaaide met allerlei papieren om aan te tonen dat hij aan het cachen was. De politie heeft hem meegenomen en dat is maar goed ook, want anders had de buurt met hem afgerekend. Cachen ... de smeerlap, ik hoop dat hij inmiddels achter de tralies zit!" Kees: "Haha, nee hoor. Die kerel was waarschijnlijk inderdaad aan het cachen. Dat is een spel dat via internet wordt gespeeld. Er is een site waar je vragen en opdrachten kunt publiceren en wie het juiste antwoord geeft of de opdracht uitvoert kan daar punten mee verdienen." Angelie: "Klopt. Mijn overbuurman is ook een cacher. Hij heeft een camera voor zijn slaapkamerraam staan en dat vond ik nogal vreemd. Bij het slapen gaan sloot ik al een poosje eerst de gordijnen voordat ik het licht aandeed. Ben toch maar eens gaan praten, samen met Gijs uiteraard, en toen bleek het één groot misverstand. De buurman liet zien wat hij allemaal had gefilmd en dat waren uitsluitend vreemde figuren die een dansje deden op de stoep voor zijn huis. Daar konden ze ook punten mee verdienen. Een webcam-cache heet dat. Hij had nog een andere cache. Mensen moeten dan een sudoku oplossen en een papiertje tekenen dat onder zijn voordeurmat ligt. Dat is dan een puzzel-cache. Als cachers met elkaar afspreken op een terras krijgen ze ook allemaal een puntje. Dat heet dan een ..." Saskia: "Laat me raden! Een terras-cache!" Angelie: "... een event-cache. Tsja, tegenwoordig moet alles in het Engels." Saskia: "Merkwaardig spel, maar het brengt me wel op een idee. Bij de volgende expositie in mijn galerie maak ik ook een cache. Mensen moeten dan een vragen beantwoorden over de geëxposeerde werken. Trekt vast extra publiek en misschien ook kopers. Ik noem het een Art-cache!" Bas: "Toch wel een interessant concept. Ik heb ook een idee. In elke telefoon zit tegenwoordig zo'n GPS die de geografische coördinaten van je locatie aangeeft. Als ik nu eens op een mooie plek in het bos een schatkist verstop met hebbedingetjes om te ruilen en daarna de geografische coördinaten publiceer op internet ... ik noem het een geo-cache! Zouden daar cachers op afkomen?" Kees: "Phoe! Dat is wel erg vergezocht. Misschien als de kist bij een weg ligt. De wandeling moet niet te lang zijn, want cachers willen graag snel en gemakkelijk scoren. Het gaat tenslotte om het puntje. Bovendien weet ik niet of je wel overal het woord 'cache' achter kunt zetten. Maar ik zou zeggen, probeer het! Misschien wordt het wel een nieuwe hype!"
  10. Vlindertje

    Munitiekistje

    Odlaniger, het ligt voor de hand om je vragen te stellen op de keurmerksite. Op dit forum is het keurmerk al uitgebreid aan de orde geweest en in dit draadje is het onderwerp geheel off topic. Kwestie van tijd voordat het draadje wordt gesloten omdat het doel van de topic starter al lang is bereikt. Dat is vast reeds gerapporteerd en de voze, tenenkrommende trollenhumor komt de houdbaarheid evenmin ten goede.
  11. Vlindertje

    Munitiekistje

    Een gemeenschappelijke vriend, voor wiens verzinsels en bijdragen aan het spel geocaching ik het grootste respect heb, heeft een munitiekist in zijn voortuin. De betreffende cache is baanbrekend. Ook voor jouw bijdragen aan het spel geocaching en de diverse sites en 'vakbladen' heb ik niets dan bewondering. Ik begrijp jouw frustraties en ik respecteer de keuzes die je hebt gemaakt. IK heb de moed om de boel op een hoger plan te brengen echter niet opgegeven en geniet met volle teugen van alle nieuwe initiatieven, die concreet wel veel opleveren. Op de eerste plaats veel voldoening, maar het beleg op mijn boterham is ook belangrijk en ik heb van mijn hobby mijn werk kunnen maken. Geocaching neemt tegenwoordig nagenoeg al mijn tijd in beslag en de rol die gc.com daarbij speelt is zo onbeduidend, dat ik de site soms vergeet. Afgekeurde caches verdwijnen niet uit het veld, maar wel uit beeld. En reken maar dat ik als keurmeester niet alleen let op de cachegrootte. Dat geldt trouwens voor de meeste keurmeesters. Voor mij is de INTENTIE van de plaatser doorslaggevend, maar dat is geen hanteerbaar criterium voor een keurmerk. Het keurmerk is een hulpmiddel voor authentieke geocachers, die authentieke geocaches willen kiezen uit een gesaneerde database. Dat gebeurt honderden keren per maand, maar al waren er slechts tien gebruikers dan was het voor mij nog de moeite waard. Naast een praktisch hulpmiddel is het keurmerk immers ook een statement.
  12. Vlindertje

    Munitiekistje

    Je bevestigt wederom dat je niet de moeite hebt genomen je grondig te informeren inzake het keurmerk. Hoe kun je anders botweg beweren dan niemand keurt waar een cache ligt, wat erin zit en of er onderhoud wordt gepleegd terwijl het concept 'keurmerk' in alle publicaties nauw is verweven met het concept 'keurmeester'? Een keurmeester kent het keurmerk toe en kan het ook weer afnemen. Er zijn echter (nog) veel te weinig keurmeesters om alle nieuwe caches te beoordelen en eventueel te voorzien van een keurmerk. Keuren vergt veel meer tijd dan reviewen en het is ondoenlijk om de berg rotzooi, die dagelijks online komt, handmatig te verwerken. Daarom is het selectieproces geautomatiseerd. Zo vallen micro's direct af omdat het geen geocaches kunnen zijn, maar containers in andere categorieën genieten het voordeel van de twijfel. Keurmeesters nemen nu het keurmerk af van caches die het ten onrechte hebben gekregen. Daarbij is een bekend forumlid en tevens bekwaam programmeur bezig het filterproces met slimme algoritmen te verfijnen. Wellicht is hij bereid hier iets over te vertellen, al verwacht ik dat niet. Verder kan iedereen (anoniem) caches beoordelen. Vind je dat een cache ten onrechte wel of niet het keurmerk draagt, dan kun je dit melden. De cache komt dan op een wachtlijst die door de keurmeesters wordt afgewerkt. Sommige keurmeesters keuren een cache ter plekke, anderen gaan af op de cachebeschrijving en in het bijzonder de logjes. Nog veel caches dragen het keurmerk ten onrechte, maar het bestand wordt steeds verder 'handmatig' opgeschoond. Er wordt dus wel degelijk gekeurd en niet alleen automatisch gefilterd, maar we moeten roeien met de keurmeesters die we hebben. Nieuwe keurmeesters zijn welkom. Met drie keurmeesters per provincie komen we al een heel eind. Voor zover ik weet is het keurmerk de eerste en enige poging om het cachebestand van de Benelux te saneren en wie een betere manier weet mag het zeggen. Kritiek spuien is makkelijk, vooral als deze ongegrond is en berust op onvolledige informatie. En laat het opsporen en melden van caches, die letterlijk en figuurlijk onder de maat zijn, vooral aan anderen over.
  13. Vlindertje

    Munitiekistje

    Humor, TT ! @Fangorn. Inhoudelijk werd in eerste instantie niet ingegaan op een onderwerp waar alles over is gezegd terwijl er niet werd geluisterd. Vooroordelen hebben jou altijd belet je in het keurmerk te verdiepen, net zoals vooroordelen jou beletten je te verdiepen in CloudCaching, maar dat laatste geheel terzijde. Een keurmerk impliceert geenszins dat iets 'goed' is, maar dat iets aan bepaalde criteria voldoet, in dit geval dat een container gelegenheid biedt om het spel geocaching te spelen zoals het is bedoeld. Jij voegt daar elementen als een interessante plaats en openbare logs aan toe, terwijl 'bijzondere locatie' als criterium bewust is weggelaten omdat hier geen objectieve maatstaven voor bestaan. Jij schrijft zo vaak dat bij een micro (kokertje) kosten en moeite zijn gespaard en dat de kans groot is dat dit ook geldt voor de route en de eindlocatie. De praktijk toont jouw gelijk aan. Niet zo verwonderlijk, want de meeste kokerkneuzen (strooiers en rapers) weten immers niet wat geocaching inhoudt. De praktijk toont echter ook het omgekeerde aan. De plaatser van een container, die gelegenheid biedt om het spel te spelen zoals het is bedoeld, weet wel degelijk wat geocaching inhoudt en dat elementen als een verzorgde omschrijving, een mooie route en een interessante eindlocatie belangrijk, zo niet essentieel zijn. Een keurmerkcache zal daarom niet snel teleurstellend uitpakken en in die zin is het keurmerk tevens een indicatie voor kwaliteit.
  14. Vlindertje

    Munitiekistje

    Authentiek betekent voor mij vooral 'oorspronkelijk' maar 'echt' is in dit verband ook een prima kwalificatie. De logboeken van oorspronkelijke caches ('oercaches') bevatten vaak zeer uitgebreide verhalen. Niet alleen werden ruiltransacties zorgvuldig genoteerd, de logger gaf ook aan waar hij vandaan kwam en waar hij naar toe ging. Zo konden bepaalde schaarse artikelen, zoals specifieke onderdelen en gereedschappen, medicijnen of ammunitie van een speciaal kaliber, worden getraceerd door pioniers en voortrekkers die er grote behoefte aan hadden en bereid waren om de vorige bezoeker achterna te reizen. De caches fungeerden ook als communicatiecentra. In de logboeken werden persoonlijke en familiezaken vermeld, zoals geboorten en sterfgevallen, in de hoop dat bezoekers er kennis van zouden nemen om het 'nieuws' bij gelegenheid door te vertellen aan bekenden en belanghebbenden. Hoewel de meeste voortrekkers de edele kunst van het lezen en schrijven wel degelijk enigermate beheersten, beschikten zij niet over mobiele telefoons. Ook moderne overlevingscaches, die overal ter wereld op afgelegen en onherbergzame locaties zijn geplaatst, bevatten soms logboeken met persoonlijke verhalen, al behoort een satelliettelefoon tegenwoordig steeds vaker tot de inventaris. Op deze eeuwenoude cachetradities is het geocachen gebaseerd. Hecht je geen waarde aan een container met ruilspullen en een volwaardig logboek, waar je een reisverslag in kwijt kunt, dan ga je voorbij aan de traditie en essentie van het spel en ben je geen echte of authentieke geocacher. Heb je genoeg aan een logkoker, omdat een cache voor jou slechts een puntje is, dan ben je eerder een munzeeër, ook al sta je ingeschreven bij een site die is genoemd naar het spel geocaching. Maar ach, dit alles zal de veelraper een zorg zijn. Wat hij van geocaching denkt te weten heeft hij immers geleerd van de buurman, die een echt boterhamzakje onder zijn voordeurmat heeft verstopt. En zo is geocaching door onwetendheid en na-aperij verworden van een avontuurlijk oriëntatiespel voor wandelaars en natuurliefhebbers tot een bespottelijk tijdverdrijf voor onnozelaars. Nepcachers, die zich vermaken met het zoeken van nepcaches. En 'nep' is in dit verband het tegengestelde van 'echt' of authentiek.
  15. Bij volwassenen, die zich ophouden in het struikgewas rond speeltuinen en basisscholen, gaat het ook niet om weldenkenden maar om zwakbegaafden met een beperkt voorstellingsvermogen. Hun mentale capaciteiten blijven doorgaans ver achter bij die van de kinderen die zij de stuipen op het lijf jagen.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...