-
Aantal bijdragen
1651 -
Geregistreerd
-
Laatst bezocht
-
Gewonnen dagen
6
Soort bijdrage
Profielen
Forums
Kalender
Berichten geplaatst door Team Gelaen
-
-
Hoi,
Naast het middelen (waarover al genoeg gezegd is, ik heb het met 10 keer meten gedaan), heb ik mijn cache ook laten proeflopen door iemand. Ik heb hier een oproep gedaan en 2 mensen waren zo vriendelijk hem te lopen.
Daarmee heb ik de laatste fouten eruit gehaald. Misschien een tip.
Proeflopen als laatste stap voor het invoeren op geocaching.com is zeker zinvol. Het lijkt me erg lastig om zelf tijdens de laatste fase van het maken van een cache nog fouten de beschrijving te vinden, je hebt immers alles al vaker gezien en weet vaak de uitkomstyen van de berekeningen uit je hoofd.
Hooguit een traditional cache of zo kun je m.i. zonder proeflopen door iemand anders leggen.
Jan.
-
Kun je dat niet instellen op je GPS? Op mijn magellan kan ik alledrie de formaten instellen.
Je hebt het over mapsource, dus waarschijnlijk gebruik je een Garmin.
Iemand?
Edit: en dan de rest van de vraag
51.29,880 en 5.22,740
29.880 / 60 = 0.498 -> klopt
22.740 / 60 = 0.379 -> klopt ook
Weliswaar met afronding.
Jan
-
Wat ik daarna doe is meestal gewoon de middelste waarde nemen. Als er bijvoorbeeld N 51 24.786 (de eerste keer - niet met methode), N 51 24.771 en N 51 24.775 uitkomt dan pak ik de laatste. Niet echt wetenschappelijk, maar goed genoeg.
Ach, niet wetenschappelijk. Een gps die kan middelen doet precies hetzelfde.
Jan
-
Klopt, mits natuurlijk dezelfde notatie en kaartdatum gebruikt wordt.
Jan
-
Klopt helemaal,
Nu nog zorgen dat je altijd een rekenapparaat bij je hebt.
Jan
-
Hoi,
Ik heb mijn caches zo'n 2 a 3 keer gecontroleerd, ook nog op andere tijden. Het bleef ongeveer steeds hetzelfde.
Voor de waypoints maakt dat trouwens ook niet zoveel uit meestal.
Bij de cache heb ik volgens mij wel vaker gecontroleerd.
Mijn GPS (Magellan Meridian Gold) gaat middelen als hij stil staat. Dit heb ik wel op elk WP en bij de cache een minuut of zo laten doen.
Jan
-
Hoi,
je moet even precies aangeven wat je waar heb ingevoerd.
Nl:
51° 29.498' N
51° 29' 29.8" N
51.4916 N
Is allemaal hetzelfde, alleen anders genoteerd.
Edit: effe gechecked, maar klopt wel redelijk (afrondings verschillen)
Jan
-
Graag gedaan,
en nu weet je ook hoe quoten werkt.
Jan
-
Soms is een simpel voorbeeldje duidelijker dan een overload aan uitleg.
Da's waar.
Wellicht ten overvloedde:
Een cirkel (kompas roos) bestaat uit:
360 graden, elke graad heeft 60 minuten en elke minuut weer 60 seconden. Daar is mijn voorbeeld op gebaseerd. Dat wordt op verschillende wijzen weergegeven.
Jan
-
Hoi,
beide coordinaten zijn hetzelfde, alleen in een andere notatie.
51.29,887 N
51.498
0.498 * 60 = 29.88. Dat word dan 51°29,88
En bij het oost coordinaat het zelfde.
Edit: kij hier eens: http://jeeep.com/details/coord/
Zoek eens verder op het forum of in google. Het kan veel beter uitgelegd worden als mijn rekenvoorbeeldje.
Jan
-
Een beetje reklame Le Templiers
een mooie wandeling met hoogtepunten en diepe dalen
waar genoeg ruimte is om je te bezinnen
Barny
Da's nou jammer. Vorig jaar hebben we deze niet gedaan, omdat er alleen 'not found' logs stonden. Zo te lezen hebben ze allemaal niet goed gezocht.
Een andere keer wellicht.
Jan
-
Hee,
op de eerste zoek pagina die ik zo krijg staan er ook een aantal die ik vorig jaar gedaan heb.
Vooral die in Zwitserland op de Dole zijn fantastisch als je goed weer hebt. Kijk maar eens naar de foto's die erbij zitten. Het is wel een pokke eind rijden vanuit Macon, in vogelvlucht al 90 km.
Jan
-
Klopt, heb ik ook vaker gekeken. Je hebt dan echter nauwelijks zicht op de afstand tot de camping. Vandaar dat ik de beschreven methode gebruik.
Dit is echter wel heel handig voor een eerste overzicht. Kun je in ieder geval zorgen dat ergens op vakantie gaat waar je geen uren hoeft te rijden voor een cache.
Jan
-
Hoi,
Wat ik normaal doe als ik naar Frankrijk (of een ander land) ga is het volgende.
Ik zoek de coordinaten van de camping op en voer die in op de .com site en kijk naar de resultaten. Blijft altijd hopen (in mijn geval dan) dat er niet teveel Frans in de beschrijvingen staat en dat er een aantal caches in de buurt van de camping liggen.
Wij gaan dit jaar naar Nice in de buurt en daar liggen de nodige caches die ik overigens nog moet uitzoeken. Dus als iemand tips heeft....
Jan
-
Maakt het inderdaad wat lastiger om de bron te decoderen.
Jan
-
hm, lijkt me vreemd. De html die geinterpreteerd wordt door je browser kun je altijd zien cq opslaan.
Maar ik ben benieuwd......
Jan
-
Hoi,
zijn dat niet al de rode driehoekjes op de kaarten?
Jan
-
--> http://forum.geocaching.nl/rss.php
Hij doet het met feedreader.
[right][post=50938]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right]
hm, werkt bij mij niet in feedreader. Ook in mijn browser krijg ik geen XML terug, maar een foutmelding.
Normaal (bv bij nu.nl) krijg ik wel de XML terug in de browser als ik de rss link invoer.
Edit: oeps, werkt wel, typefout in connection settings
Jan
-
Hoi,
een beetje rondgekeken.
In de statistieken pagina staan ook de intussen ge-archiveerde caches. Ik denk dat de pocket queries deze niet meenemen, moet je even checken.
Verder zie ik ook locationless caches in de statistieken staan, bv de bovenste.
Het lijkt me dat je zo de verschillen krijgt.
Verder levert een pm of zo naar Albert meer op dan ons gegok.
Jan
-
Hoi,
inderdaad via de zoekfunctie. Wat ik altijd doe, is de coordinaten van de camping (of hotel) invoeren en zo de dichtsbijzijnde caches opzoeken.
In het algemeen is de inhoud van de caches wel vergelijkbaar met die in Nederland.
Alleen in Frankrijk wil de taal wel een tegenwerken. De echt onleesbare (voor mij dan) sla ik gewoon over.
Waar ik verder op let is de datum dat ze het laatste gevonden zijn, niet iedereen logt nl een not found (helaas).
En verder, ja, de moeilijkheid volgt ook uit de logs. Ik ga niet alleen op de sterretjes af. Vaak wordt er gewaarschuwd voor steile rotsen en dat je moet opassen met kinderen. Ik heb echter nooit echt problemen hiermee gehad. Dit ligt ook heel erg aan de kinderen die meegaan.
Op deze manier gecached in Nederland, Belgie, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en Aruba.
Success, Jan
-
Volgens mij is hier de 10e januari iets mee gedaan door Hawkeyes. Volgens mij verschijnt hij binnenkort vanzelf, duurt altijd even.
Jan
-
@Camelion, waaruit concludeer je dat de coordinaten niet WGS84 zijn? Als ik kijk naar het resultaat in Mapsend, komt het coordinaat akelig overeen met het centrum van de cirkel die de maporama laat zien.
Jan
-
Jaaaaa, bij mij is de webcam cache nu ook weg op de nog niet gevonden caches pagina. Hulde!
Jan
-
Hoi,
Nog niet eerder van gehoord. Lijkt me echter wel een leuk idee. Mischien gewoon mee beginnen in de volgende nieuwe cache.
Jan
de moeilijke blijven liggen .
in Algemene vragen
Geplaatst
hm, dat ligt er natuurlijk maar net aan waar je woont in Nederland. Bij mij in de buurt beginnen ze met 50. Zelfs voor 51 moet ik een stuk rijden.....
Jan