Hoi,
Momenteel ben ik op rondreis in latijns amerika en kon het natuurlijk niet laten om met de GPS op de evenaar te gaan staan. En wat bleek, de GPS wijkte behoorlijk af.
Nu weet ik dat het officiele monument niet op de evenaar staat, maar ernaast, echter toen ik wel op de evenaar ging staan volgens een ander monument (ze zeggen dat het klopt volgens militaire GPS, en ik heb het gezien met de waterkolktest, zie onder) stond ik er nog steeds 100 meter naast . WAAS stond aan en ik had 8 satelieten gelocked. volgends de Magellin Sporttrack pro was de EPE 3 meter
Weet iemand waardoor dit komt? Misschien door WAAS?
Voor de duidelijkheid, wat is de waterkolktest:
De aarde draait rond zijn as. Als je nu water laat weglopen in een putje zal het water gaan tollen om z´n as boven de evenaar, en onder de evenaar tolt het de andere kant op. En op de evenaar? Daar tolt het dus niet. Erg leuk om te zien. Wel verrassend dat 2 meter al het verschil maakt tussen wel en niet tollen.
zie ook: http://www.geocaching.com/seek/cache_detai...s.aspx?ID=37706