-
Aantal bijdragen
304 -
Geregistreerd
-
Laatst bezocht
Soort bijdrage
Profielen
Forums
Kalender
Berichten geplaatst door Mr.Chaos
-
-
Blijkbaar zijn er meer mensen die dit willen, ik heb gisteren dezelfde vraag gesteld op het GSAK forum... Antwoord was helaas Nee.
Mmmmh, dat is jammer...
Een alternatief zou GpxSonar zijn...
Ik werk ook aan een alternatief binnen GSAK, een macro die na het aanmaken van die html-files die 1.htm, 2.htm, etc renamed naar de juiste GC-codes (GCxxxx.htm). Ik had gisteren al een eerste werkende versie, maar die was nog wel voor wat verbetering vatbaar...
Het blijft een beetje behelpen, maar als er interesse is kan ik het wel even posten als het klaar is.
-
Uiteraard, daarmee kun je HTML - files maken. Maar, wanneer je dan een cache gevonden hebt, die je dus niet meer in de lijst op de PDA wilt hebben staan, moet je die HTML file dus handmatig verwijderen....
Gewoon iedere keer voordat je gaat cachen even de HTML-pagina's opnieuw aanmaken met 1 druk op de knop. Filtertje erover zodat je found caches niet worden meegenomen.
Trouwens, is er een mogelijkheid om de HTML - files een code als "GCGN54" als naam te geven?Blijkbaar zijn er meer mensen die dit willen, ik heb gisteren dezelfde vraag gesteld op het GSAK forum... Antwoord was helaas Nee.
-
Ter info: ik heb een klein bugje gevonden als je die hele lange lijst met plaatsnamen onder 'locations' kopieert. Als je hierna het menu "export --> HTML-files" probeert te openen duurt dat echt gigantisch lang!
-
Hmm, volgens mij zijn de mogelijkheden in gsak macrotaal erg beperkt .. Ik heb me daar nog niet in verdiept , iemand anders die zich aanbied misschien?.
Ik ga er zelf ook nog wel even mee knoeien binnenkort , ik kwam laatst op de GSAK-site de Google Earth Macro tegen en daar zitten toch wel wat geavanceerde features in , misschien kan ik daar wat van jatten...
-
Hey Mr. Chaos, jij durft! (geintje)Of liever natuurlijk nog een heel geavanceerd Macro-tje voor GSAK, waarmee je ook met wildcards kan zoeken en dan de gewenste plaats uit een lijstje kan kiezen, zoals op je site!!Ja, ja! Onder het motto van 'niet geschoten is altijd mis!'
-
Dat ziet er erg mooi uit! Misschien kan je solliciteren naar een vrijwilligers-baantje bij .nl!
Ik zie ook dat je ook de lijst met plaatsnamen hebt bewerkt met provincienamen erbij, is het een mogelijkheid dat ik zo'n nieuw bestandje van je krijg voor gebruik in GSAK?
Dat kan ik voor je maken
Dus een lijstje met plaatsnamen met daarachter (provincie)?
Boudewijn
Heel graag!
Of liever natuurlijk nog een heel geavanceerd Macro-tje voor GSAK, waarmee je ook met wildcards kan zoeken en dan de gewenste plaats uit een lijstje kan kiezen, zoals op je site!! :angry:
-
Hoi,
Ik heb i.p.v. een excel bestandje nu via onze site een mogelijkheid via een database gemaakt (zoeken op plaatsnaam), op dit moment staat daar Nederland, België en Duitsland in. Maar dit ga ik de komende tijd uitbreiden. Op en/of aanmerkingen zijn natuurlijk welkom.
Groetjes,
Boudewijn
Dat ziet er erg mooi uit! Misschien kan je solliciteren naar een vrijwilligers-baantje bij .nl!
Ik zie ook dat je ook de lijst met plaatsnamen hebt bewerkt met provincienamen erbij, is het een mogelijkheid dat ik zo'n nieuw bestandje van je krijg voor gebruik in GSAK?
-
Volgens mij zijn er wat mensen in het verkeerde topic terecht gekomen...
Deze moet je hebben:
-
Wat achtergrondinfo over de problemen die er allemaal spelen bij .com:
-
Zouden we niet eens met z'n allen een mailactie met de vraag om verbetering moeten beginnen richting .com?
Misschien eens met z'n allen Premium Member worden van die club, hebben ze wat centen om het probleem op te lossen...
Of ze zouden op de een of andere manier Premium Members voorrang moeten geven bij het ophalen van gegevens
-
ik wil deze oude topic toch weer eens openen. wat voor software gebruiken jullie (jullie = mensen die hun pda gebruiken en niet een handheld gps van garmin ofzo) ik gebruik zlef op het moment (maar begin net) tomtom 5 met co-input van onze bruineberen vrienden en probeer een garmin gsp38 aan de praat te krijgen maar dat onding doet het niet. ik denk er nu over om een CF GPS kaart te kopen zodat ik ook buiten de auto mijn pda kan gebruiken met gps. alleen denk ik niet dat tomtom zo'n fantastisch off the road programma is.
dus mijnv raag: welke programma's gebruiken jullie tegenwoordig??
TomTom is inderdaad niet echt een lekker off-road programma.
Kijk eens rond in deze lijst, daar kom je vast wel wat leuks tegen:
-
Ik wacht effe geduldig af... Wacht je effe mee, Mr. Chaos?Hoi allemaal,Ik ben bezig om een goede lijst te maken .
Barjon.
Inderdaad, ik wacht mee!
-
Waarom eigenlijk niet 'gewoon' caches maken van de plaatsnamen met WGS84 coordinaten en zo'n bestand appenden in/aan (een) ander(e) bestand(en) in GSAK? Je kunt dan gemakkelijk op (een deel) van de plaatsnaam zoeken/selecteren. Dat lost meteen het "dubbelingen"-syndroom op!
Je bedoelt dat je in je cache-database ook entries hebt van alle plaatsnamen? Dat zou inderdaad een mogelijkheid zijn denk ik. Ik zie het echter toch wel als een flinke vervuiling van mijn database, maar misschien kan je het er net zo makkelijk weer uitfilteren als je ze niet wilt zien.
Hoe krijg je overigens N en E naar WGS84 in bestand "Lijst gemeenten.txt"?De coordinaten in dat bestand staan al in WGS84, maar waarschijnlijk niet in de notatie die jij bedoelt. In het bestand staan ze als DD,DDD (graden en decimale graden), maar jij zou ze waarschijnlijk liever zien als DD MM,MMM (graden, minuten en decimale minuten), zoals op geocaching.com wat meer gebruikelijk is.
Even een voorbeeldje hoe je het omrekent (1°= 60'):
N 52,333° = N 52° + 0,333*60' = N 52° 20,000'
E 4,083° = E 4° + 0,083*60' = E 004° 04,980'
-
Alles lijkt goed te werken, behalve Geocaches natuurlijk ...
Ik haalde ze hier wel eens vandaan, maar of dat compleet/up-to-date is weet ik eigenlijk niet...
http://www.gilbert-leipzig.de/download/index.html
Ik maak ze tegenwoordig zelf met GSAK.
-
Hier ook problemen! Geen vervuilde mails weliswaar, maar het forum van GSAK kan je beter even vermijden!
Ondanks de waarschuwing toch proberen hè....
Wat is dat toch met gebruikers
Haha Brabants Hoop, ik zag jou ook online op het GSAK-forum toen ik het probeerde!!
Ik zat trouwens op m'n werk, moest even de beveiliging checken daar!
-
Hier ook problemen! Geen vervuilde mails weliswaar, maar het forum van GSAK kan je beter even vermijden!
Ondanks de waarschuwing toch proberen hè....
-
Dat andere draadje bestudeerd, uitgevoerd, ik snap het en het werkt helemaal fantastisch! Weer applaus
Wel nog even 2 vragen,
1. kunnen die 2 entries (plaatsnaam en straal) niet in 1 hok? Lijkt me nog handiger.
2. in de plaatsnamenlijst staat 3x Aalst (zomaar 'n voorbeeld), je krijgt zeker (?) de eerste. Mij lijken dubbele (lees: dezelfde) namen niet gewenst. Wat nu?
Ook 2 antwoorden dan maar:
1. Ik heb geen flauw idee of dat kan, als er iemand weet hoe dat moet hou ik me aanbevolen.
2. Ik heb met Excel alle dubbele plaatsnamen met dezelfde coordinaten er al uitgevist, maar inderdaad staan er ook nog een hoop dubbelingen in. Als het om exact dezelfde plaats gaat met alleen een kleine afwijking in de coordinaten maakt het voor het zoekresultaat niet echt uit dat ze er dubbel instaan. Maar soms zijn het ook plaatsen met dezelfde naam in bv een andere provincie, dan wordt het lastiger... Dat wordt een hele (grotendeels handmatige) slag die je dan moet maken om alles te controleren, en die slag hoef je van mij in ieder geval niet te verwachten!
Wat ik wel kan doen is een zelfde lijst met postcodes maken (dat zijn er dan wel een stuk meer), dan heb je in ieder geval geen dubbelingen! Misschien kan je in dat lokatie-hokje ook wel een paar coordinaten invullen, dat weet ik eigenlijk niet, in ieder geval altijd even je zoekresultaat controleren...
-
Ik wil er ook wel ééntje! En kom ook naar het GME 2006, wie o wie woont er in de buurt van de Baco en wil er eentje voor me meenemen?
-
Prima hulp via XLS interface, maar op onze camping is geen (wifi) Internet.
Dus is de "GSAK macro" veelbelovend, maar is het mij onduidelijk hoe je dat binnen GSAK moet laten werken. Alleen maar de 2 txt bestandjes in de "macro dir" zetten en "Macro_distance.txt" als macro uitvoeren, is onvoldoende.
Maar hoe dan wel?
Applaus!
Barjon
Dat staat in een ander draadje, namelijk in deze:
http://forum.geocaching.nl/index.php?showtopic=5998
Daar staat uitgelegd hoe het werkt in GSAK.
-
Ze staan er inmiddels bij. Er stond trouwens nog een hele rits plaatsnamen beginnend met "De" niet in die Ozi-lijst... Toch vreemd.
Als ik een keertje tijd (lees: zin) heb zal ik de twee plaatsnamenbestanden (die van Cachemier en die uit Ozi) eens samenvoegen. Ik zoek nog wel even naar een handige manier om vervolgens de dubbelingen er weer uit te halen! Of is er iemand die wel een volledige lijst in de aanbieding heeft?
-
Interessant, maar ....
Klopt het dat Delft niet in de lijst met plaatsen staat ?
Geo_Taz
(die in Delft woont...)
hmm, da's inderdaad merkwaardig! De kleinste gehuchten staan erin, 8884 regels met plaatsnamen en Delft onbreekt...
Ik heb het bestand van Cachemier juist niet gebruikt omdat Den Haag en Amsterdam er bijvoorbeeld niet in te vinden waren. Ik heb dus een ander plaatsnaam-index-bestand gebruikt, dat ik in een OZIexplorer mapje van me heb gevonden, ik dacht dat dat misschien completer was. Je zult begrijpen dat ik niet alles heb gecheckt...
Ik zal Delft vanavond wel even toevoegen, ik kan nu even niet bij mijn webspace om het te uploaden! Uiteraard kan je ook zelf even het onderstaande regeltje erin kopieren:
Delft, 52.00000, 4.36667
En ik voeg deze dan ook gelijk even toe, nu alleen te vinden met "s Gravenhage"
Den Haag, 52.08300, 4.30000
Mr.Chaos
(die ook 8 jaar in Delft heeft gewoond...)
-
Geïnspireerd door dit draadje van Cachemier heb ik een lijst met plaatsnamen gemaakt die je in combinatie met een macro kan gebruiken in GSAK. Je kan dan in een GSAK-database caches zoeken binnen een opgegeven straal rondom (het centrum van) die plaats.
Zo werkt het:
1. Download dit zip-bestand (bevat twee tekstdocumenten: de plaatsnaam-file en een macro)
2. Plaats de macro in de GSAK-directory, in de map "macros"
3. Kopieer de volledige inhoud van de plaatsnaam-file
4. Plak dit in de lokatie-instellingen van GSAK (tools --> options --> locations) en klik op OK
5. Run de macro (maak evt. een knopje ervoor in je werkbalk)
6. Geef de plaatsnaam waarop je wilt zoeken
7. Geef de straal waarbinnen je wilt zoeken
8. Tada!
GSAK rules!!!
-
Geïnteresseerden kunnen hun emailadres (niet via Persoonlijk bericht) doorgeven en dan mail ik het bestand door.
Niet via persoonlijk bericht? Hoe dan, hier open en bloot op het forum ?
Zo'n bestand lijkt me in ieder geval erg handig!
Via zijn profiel kun je ook een e-mail sturen
Oeps, ik zie het al, thanx!
-
Geïnteresseerden kunnen hun emailadres (niet via Persoonlijk bericht) doorgeven en dan mail ik het bestand door.
Niet via persoonlijk bericht? Hoe dan, hier open en bloot op het forum ?
Zo'n bestand lijkt me in ieder geval erg handig!
GSAK cache beschrijving -> PDA?
in G.S.A.K.
Geplaatst
Nee, je moet gewoon zorgen dat je database in GSAK up-to-date is, dat de gevonden caches er daar al uitgefilterd worden. Dan is het gewoon een kwestie van iedere week ofzo die macro opnieuw runnen. Voordeel is dat je dan ook niet met verouderde HTML-files op stap gaat!