Spring naar bijdragen

huismetdehaan

Leden
  • Aantal bijdragen

    26
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

Waardering in de gemeenschap

0 Neutraal

Previous Fields

  • GPS of Smartphone Merk / Type
    Garmin GPSMap 60CSx

Profile Information

  • Geslacht
    Man
  1. Met de laatste firmware is voor de GPSMap 60CSx een SD kaartje van 8GB geen probleem. Maar het bestand gpsmapsupp.img (dus de totale set kaarten) kan maximaal 4GB zijn en het aantal kaartsegmenten is maximaal 2025. Over het algemeen kun je hiermee voldoende kaartmateriaal laden en heb je nog 4 GB over voor andere zaken zoals uitgebreide sets POI's of grote hoeveelheden caches.
  2. Meerdere kaarten tegelijk op de GPS zetten doe ik inderdaad via mapSource. In MapSource alle kaarten (of kaartdelen) selecteren en vervolgens in 1 keer naar de GPS zenden. En in de GPS heet deze collectie dan inderdaad altijd gmapsupp.img. Via het kaartmenu kun je onderweg dan kaarten zichtbaar maken of verbergen. Overigens schakel ik ook regelmatig tussen kaarten als ik in MapSource een route maak. Soms kent de ene kaart een weg of paadje wel en de andere niet. Als ik het goed begrijp is de algemene ervaring dat de grootte van de kaart niet zozeer de snelheid bepaalt maar meer het detailniveau. Maar dit kun je ook onderweg nog aanpassen in het apparaat zelf. Mijn ervaring is dat dit inderdaad wel scheelt in snelheid. Als er onderweg echt iets gezocht moet worden (POI, cache of iets dergelijks) dan kan op dat moment het detailniveau weer hoger ingesteld worden. Ik zal het zelf nog eens uittesten met de Freizeitkarte van Nederlend (0,4Gb) en van de Benelux (1Gb). Zelfde kaart met zelfde detailniveau maar de een wel een stuk groter dan de andere. Allemaal erg bedankt voor de reacties.
  3. Ik werk met een 60CSx waarop meerdere kaarten staan van hetzelfde gebied (Topokaart, OSM, OpenFietsmap, Freizeitkarte, RadReisekarte e.d.). Als er meer kaarten tegelijk staan aangevinkt dan wordt de schermopbouw van het kaartscherm trager, daarom zet ik alleen de kaart aan waar ik op dat moment mee werk. Is dit ook zo als het een grote kaart betreft? Een voorbeeld: maakt het in schermopbouw uit of ik één kaart van de hele Benelux gebruik of drie aparte kaarten van Belgie, Nederland en Luxemburg die ik dan alleen aanvink als ik in het betreffende gebied ben. Heeft iemand hier ervaring mee?
  4. Ja, die formule had ik ook gebruikt en dan kom je inderdaad op bijna 6,6 cm (6,57) en 6,9. Maar dit alles betekent dus dat het scherm van de 64 iets kleiner is dan van zijn voorganger. Ik vraag me af waarom dit is, wel jammer dat Garmin er niet in is geslaagd om het scherm nog iets groter te maken.
  5. Weinig verschil afgezien van het intern en waypoint geheugen. Ik wacht de gebruikers reviews wel af.... Mijn voorkeur ligt wel bij een apparaat dat "af" is.. In de productvergelijking is de hoogte en de breedte van het display van de 64 kleiner dan van de 62 (3,6 x 5,5 cm tegen 4.1 x 5.6 cm) maar de diagonaal is bij allebei 6,6 cm. Als ik het nareken kom ik bij geen van beiden op 6,6 cm diagonaal. Kan iemand dit bevestigen of uitleggen?
  6. Klopt, in mijn bericht gaf ik al aan dat de file voor de kaart(en) nu 4Gb groot kan zijn.
  7. Op de website van www.gerritspeek.nl staat het volgende verhelderende stukje tekst: toen de 60CSx in januari 2006 op de markt kwam, was 512MB de grootste micro SD card. Nog steeds staat in veel manuals 512MB als maximum. Later in 2006 kwamen er 1GB en 2GB micro SD cards en die werken prima in de 60CSx. In 2007 kwamen er 4GB en 6GB micro SDGC cards. Een limiet voor de 60CSx is echter 2GB voor een enkele 'single map file' en 2025 map tiles. Vanaf firmware versie 4.00 (maart 2009) worden kaarten groter dan 2GB ondersteund, maar de limiet van 2025 segmenten blijft. De microSDHC cards werken ook prima. Support daarvoor is toegevoegd in de firmware rond maart 2007. Micro SD cards van 4GB en 6GB werken ook prima in de 60CSx. De limiet van 2025 segment blijft echter overeind. Micro SD cards van 8GB werken ook, maar de gpsmapsupp.img in een 60CSx kan maximaal 4GB zijn. Er is dan meer dan genoeg ruimte voor tracks en non-60CSx zaken.In mijn 60 CSx werkt een 4Gb kaart zonder probleem. Ik neem aan dat ed 60 Cx op dit punt niet anders werkt. Op deze site staat nog veel meer wetenswaardigs over de Garmins. Aanbevolen!
  8. Allemaal hartelijk dank voor de tips. Genoeg aanknopingspunten om verder te zoeken.
  9. Voor een wandeltocht door het uiterste noorden van Zweden (Zweeds Lapland) ben ik op zoek naar topo kaarten voor mijn Garmin 60CSx. Voorwaarde is dat de kaarten hoogtelijnen bevatten, de standaard OSM kaarten zijn dus niet echt geschikt. Ik heb al de Freizeitkarte gevonden die er behoorlijk bruikbaar uitziet (www.freizeitkarte-osm.de). Zijn er nog alternatieven? Het liefst gratis natuurlijk, de kaarten van de Zweedse topgrafische dienst (friluftskarte) ken ik maar die zijn nogal prijzig.
  10. Hoofdmenu - Instellen - Interface en dan onderaan het scherm kiezen voor USB Massa opslag. In de Windows Verkenner kun je dan onder 'Deze computer' de inhoud van je micro SD kaartje zien onder een van de verwisselbare schijven. Bij mij is dat schijf G maar dat hangt van je computerconfiguratie af. Gewoon even alle verwisselbare schijven openen, dan weet je het snel genoeg.
  11. Van mij geen kwaad woord over de 60 CSx want ik heb er nog steeds heel veel plezier van. Maar het is mij inderdaad ook een keer overkomen dat ik hem in de usb mass storage mode gebruikte en dat hij na het opstarten op de fabrieksinstellingen stond. Het beste is om de eigen instellingen op papier te noteren zodat je bij het herstellen systematisch door de schermpjes loopt en zonder al te veel nadenken alles weer in de oude vertrouwde stand kan zetten.
  12. Bedankt Stefan, duidelijk antwoord. Die 20 tracks geeft het toestel keurig aan op het scherm dus daar was ik al achter gekomen. En ik kwam inderdaad niet verder dan 50 routes, daarna begonnen de meldingen over vol geheugen. De enige mogelijkheid is dan nog om de routes over meer kaarjes te verdelen, niet erg handig helaas. Hans
  13. Geen kwestie van stof of vieze contactjes. Topokaarten staan op dezelfde micro SD kaart en lezen feilloos. SD kaartje in een kaartlezer gestopt en vanuit Mapsource de tracks overgedragen naar de SD kaart, helpt helaas ook niet. Kan inderdaad wel maar de 60CSx ziet ze toch niet. Nog geprobeerd om met WinGDB3 de tracks te converteren naar routes en deze met Mapsource naar de 60CSx overgedragen. Krijg ik allemaal meldingen dat geheugen vol is. De vraag blijft dus: hoe zet ik 110 routes of tracks op een micro SD kaart zodanig dat de 60CSx ze allemaal laat zien? Wie weet de oplossing?
  14. Ik heb een groot aantal wandelroutes als track (gpx-bestand). Als ik deze via Mapsource op de 60CSx laadt dan kan ik er maar 20 kwijt. Als ik ze naar het micro SD kaartje kopieer kan ik ze wel allemaal kwijt maar dan zijn ze niet zichtbaar op het scherm als ik de Track pagina open. Hoe los ik dit op?
  15. Het kaartje op geocaching.nl is nogal onoverzichtelijk omdat je nauwelijks kunt inzoomen. Op geocaching.com kun je zoeken met Google Maps en daarmee kun je het zoomniveau beter instellen. Er is geen speciale printfunctie zover ik weet maar je kunt natuurlijk gewoon een screenprint maken. Op de kaart staan de namen van de caches er helaas niet bij, die verschijnen pas als je met de cursor op een cache gaat staan.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...