Hallo mensen,
Ik ben sinds dec '06 bezig met geocaching, maar heb nog geen enkele cache kunnen vinden. Het lijkt of de coordinaten niet kloppen. De Waypoints die ik zelf in mijn GPS-ontvanger heb gezet kloppen. Ik kan altijd de auto terug vinden alsik midden in het bos loop. Ligt het misschien aan de instellingen van mijn GPS-ontvanger (Magellan eXplorist 100)? Die zijn als volgt:
NavUnits: km/km/u
Noordref: Magnetische
Coord. Sys: Lat/LonKAartdatum: WGS84
Ik zal een voorbeeld geven.
Het gaat om cache GCJC9Q, De Brink 1, Zeist (N 52.05.103, E 005.13.763)
DIt is vlak bij mijn huis, dus ik dacht hier maar te beginnen. Ik loop richting het park maar mijn GPS-ontvanger geeft aan dat ik de andere kant moet oplopen, zo'n 7 kilometer, terwijl het park maar 2 kilometer bij mijn huis vandaag ligt.
Bij de beschrijving van de cache staat een aanwijzing voor een bord bij de ingang van het park. Hierbij staan de volgende coordinaten bij: (N.52.05.244 E.005.13.730). Nou ken ik dit park goed en ben ik naar dit bord toegelopen. Heb daar zelf een WP in mijn GPS-ontvanger gezet en kom dan uit op de volgende coordinaten (N52.08.736, E005.22.873). Terwijl andere mensen deze cache schijnbaar wel weten te vinden. Ik heb de coordinaten vermeld bij de omschrijving ook ingevoerd in Google Earth en die zoomt in op een weiland bij Bunnik en niet park de Brink.
Doe ik iets fout? Ligt het aan de instellingen van mijn GPS-ontvanger? Ik hoop dat iemand op dit forum het antwoord weet. Ik vind het Geocaching erg leuk en wil het vaker doen, maar als ik iedere keer weer stuk loop dan is dat uiterst frustrerend.
Alvast bedankt voor jullie reacties.
Ingrid