Hi allen,
ik ben nog maar een beginnende geocacher, en heb bij mijn eerste pogingen een aantal caches niet gevonden omdat mijn gps (Dakota 20 met topokaart Benelux) me op de verkeerde locatie liet zoeken.
Naderhand heb ik de geocache.com android app op mijn smartphone geinstalleerd, en als ik daar de locatie op de kaart laat zien, toont hij wel ongeveer exact waar de cache ligt ....
Voorbeeld: als ik de coördinaten N 51° 01.518 E 004° 49.500 ingeef op mijn Dakota laat hij me aan de linkerkant van de straat zoeken. Als ik de coördinaten in Bing-Maps ingeef, geeft die trouwens dezelfde locatie:
http://be.bing.com/maps/#Y3A9NTEuMDE2NjAyfjQuNDY2NjAwJmx2bD00JnN0eT1yJnE9TiUyNTIwNTElMjVDMiUyNUIwJTI1MjAwMS41MTglMjUyMEUlMjUyMDAwNCUyNUMyJTI1QjAlMjUyMDQ5LjUwMA==
Maar daar konden we de cache niet vinden ... dus de android app opgestart, die gebruik maakt van google maps, en die liet de cache aan de overkant van het kruispunt zien, waar hij exact ook lag!
(Dat kan je zelf ook zien als je bovenstaande coördinaten ingeeft in Google Maps, de link kopiëren werkt blijkbaar niet).
En 't is niet alleen bij deze cache dat ik na enig zoekwerk met de gps toch de smartphone erbij moet halen. Ik kan moeilijk geloven dat die smartphone beter is dan zo een speciale outdoor-garmin, dus ergens zal ik wel iets mis doen ...
Ik heb al heel wat rondgekeken of ik hier een verklaring kon voor vinden, en heb al geexperimenteerd met verschillende kaartdatums op mijn gps te selecteren, maar de afwijking blijft ....
Als iemand van jullie me hierbij kan helpen, alvast heel erg bedankt!