Spring naar bijdragen

Team Zune

Leden
  • Aantal bijdragen

    9
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

Alles door Team Zune geplaatst

  1. Het al of niet hebben van een indexkaart heeft niets te maken met het wisselen van kaart als de cursor de kaartrand bereikt. Dat gebeurt automatisch, mits er een kaart voor dat betreffende gebied beschikbaar is. Het kan wel eens zijn dat er geen goede index is opgemaakt na het verwijderen/bijplaatsen van kaarten en dan kan het systeem die kaarten niet vinden. In dat geval het systeem even de beschikbare kaarten opnieuw laten indexeren. In mijn geval zijn de kaarten los wel goed, maar na het opnieuw maken van de index in OziCe verspringt deze nog niet direct naar de juiste kaart. Enig idee wat er dan nog zou kunnen missen aan de kaarten? Volgens mij staat er geen schaal ingesteld. Ook zijn de kaarten niet expliciet met Oziexplorer gekalibreerd maar worden toch wel op de juiste locatie getoond. Zou ik per kaart deze moeten kalibreren en een schaal instellen? En zo ja, iemand die weet of dit ook automatisch kan? Alvast bedankt.
  2. Wanneer je zo'n index kaart hebt, ziet Ozi (ce in dit geval) dan zelf welke aansluitende kaart gebruikt moet worden wanneer je buiten het beeld van een kaart loopt? Ik heb namelijk wel diverse kaarten die op elkaar aan sluiten, maar ze lopen niet automatisch over naar de volgende. Hoe is dit te fixen? De kaarten op zich zijn omgezet met Img2Ozf en geven de exacte locatie aan. Anyone?
  3. Hallo allemaal, Het is wat rustig in de OziExplorer tak van het forum zie ik, en wat ik zoek staat er niet tussen, dus dacht ik, laat ik maar een nieuw topic maken. Ik heb trouwens ook bij OziExplorer zelf gekeken en ge-googled maar ik wordt er niet veel wijzer uit dus wellicht dat jullie kunnen helpen. De bedoeling: - Kaarten van OpenStreetMap.org downloaden/offline beschikbaar maken - Werkbaar krijgen voor gebruik door OziExplorer CE - Kunnen werken met verschillende detail levels binnen OziCe De reden hiervoor is namelijk dat de kaarten van OpenStreetMap erg gedetaileerd kunnen zijn, maar ik niet van heel NL zoveel gedetaileerde kaarten nodig heb. OziExplorer CE heeft de mogelijkheid voor het zoeken naar meer of minder gedetaileerde kaarten dan de huidige die geladen is. (De knoppen heten "More detailed maps" en "Less detailed maps") De bedoeling is dan ook om voor algemeen gebruik een standaard niveau van detail te gebruiken, en daar waar gewenst in te kunnen zoomen voor meer detail. Om kaarten te maken van OpenStreetmap.org gebruik ik het programma Mobile Atlas Creator v1.7 b9. (http://mobac.dnsalias.org/) Hiermee kan je een bron selecteren zoals google maps of in dit geval OpenStreetMap. Als export formaat Ozi gekozen en tadaa zo kun je maps maken van verschillende zoom niveau's. Niveau 18 is het meest gedetaileerd, en hoe lager het getal, hoe meer uitgezoomt. Laten we als voorbeeld een detail niveau van 10 en 18 nemen. 10 om heel NL in beeld te brengen en voor bepaalde plaatsen exports maken op niveau 18 voor meer detail. Als de kaarten klein genoeg zijn, werken deze met de huidige OziExplorer Ce versie. Wat het beste lijkt te gaan is deze eerst om te zetten met Img2Ozf tool (Hier) Tot dusver werkt het goed. Wat ik nu graag wil is OziExplorer Ce zelf laten bekijken of er van een bepaalde locatie een gedetaileerdere kaart aanwezig is dan de huidige die geladen is. Dus de kaart van niveau 10 is geladen en met de knop binnen Ozi Ce "More detailed maps" kijken of er ook een kaart is van niveau 18. En dit laatste wil dus niet lukken. Een vermoeden is dat er gekeken wordt binnen Ozi Ce naar de schaal van de kaart, maar dit kan ik nergens online bevestigd krijgen. De kaarten zoals ze volgens bovenstaande manier verwerkt worden, zorgen alleen voor een onlogische schaal aanduiding binnen Ozi Ce (0.00 m/pixel of een hele grote waarde). Ik zou wel een kaart van niveau 18 kunnen inladen in Ozi Ce, maar daarvoor moet ik handmatig een kaart openen, en ook nog weten wat de naam is van de kaart. Dit vindt ik wat omslachtig, zeker als er knoppen in Ozi Ce zijn die hiervoor bedoelt zijn. Een heel verhaal, maar heeft iemand hier een heldere oplossing voor? Alvast bedankt! Team Zune
  4. Team Zune

    Ppc-gc-tools

    Op de Getcachebox site staat ook het programma mapbox. Hiermee kan je voordat je gaat cachen de benodigde maps downloaden tot het gewenste zoom niveau. Heb je meteen je maps offline beschikbaar. Handig voor het cachen, maar ook zeker handig als je op vakantie bent. Ik zie dat de mapbox vervangen is voor een ander programma, maar is heel interresant. Daar kunnen nl ook maps voor Ozi mee gemaakt worden. vooral de bijgewerkte openstreetmaps als kaarten helpen al heel veel. Bedankt voor de tip!
  5. Team Zune

    Ppc-gc-tools

    Wel een leuke tool Weet iemand ook welke handige offline-tools zijn voor de PPC. Daarmee bedoel ik programma's waarmee je kan navigeren naar een cache toe, zonder een live internet verbinding voor je maps. OZI Explorer ken en heb ik, maar ik vraag me af of er andere tools zijn waarbij je bijvoorbeeld niet gebruik hoeft te maken van kaarten, of tools waarbij je bijv. Openstreetmap kaarten kan gebruiken. Deze zijn namelijk veel actueler.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...