-
Aantal bijdragen
350 -
Geregistreerd
-
Laatst bezocht
-
Gewonnen dagen
3
Soort bijdrage
Profielen
Forums
Kalender
Berichten geplaatst door hooningkorf
-
-
Hooningkorf: er is maar 1 oplossing voor je probleem: weggooien dat ding en postzegels gaan verzamelen!
Wat je ook doet, je GPS stuurt je steeds een klein beetje de verkeerde kant op.
Antarctica
Een beetje genoeg van carpoolcaches, voortuincaches, oprapers en nano's?
Probeer eens iets anders: X
Toch denk je als ik jouw zin zo lees bij elke reactie dat het tijd word dat JIJ een andere hobby moet gaan zoeken :)
-
Hooningkorf: er is maar 1 oplossing voor je probleem: weggooien dat ding en postzegels gaan verzamelen!
Wat je ook doet, je GPS stuurt je steeds een klein beetje de verkeerde kant op.
Antarctica
Ik denk dat jij al een hele tijd geen postzegels heb gekocht
Want er zijn nu maar 3 soorten postzegels 1 met een 1 voor gewoon post 3 voor pakjessssss
Dus niet echt spannend meer om te verzamelen
Snel uit gehobby't
nee dan maar een afwijking zowel de gps als mij zelf met geocaching haha
-
De een spaart FTF's, de ander coins, maar volgens mij spaar jij GPS afwijkingen.
Ik denk dat weinig cachers dat interesseert.
Antarctica
Ze zeggen iedereen heeft wel een afwijking
-
Kijk eens naar GPS ONTVANGER TEST.
Deze is perfect om alle GPS er te controleren .
Het mooiste zou zijn als iedereen bij het loggen de coordinaties bij logt wat op dat moment zijn/haar gps aangeeft
Zo krijgen wij cachers een goed beeld met afwijkingen
-
Ze zijn waarschijnlijk allebei goed, maar afwijkingen hebben diverse factoren zodat vergelijken van twee GPSr op 1 plek geen nut heeft. Zo ook het vergelijken met een coördinaat uit een cache, want die is ook ingemeten met een GPSr.
Zoals al eerder aangegeven, kun je om jezelf te verzekeren van de nauwkeurigheid van jouw GPS, bij goed weer en heldere hemel naar een RD meetpunt gaan en je GPS daar enkele minuten op het meetpunt neerleggen.
Ja ik denk ook dat de beste oplossing is
Ik woon in haarlem
-
Columbus zou jaloers geweest zijn op een afwijking van 5 meter ............
Antarctica
Ja maar columbus zocht geen nanocaches :P
-
Waarschijnlijk is geen van beide fout (of allebei).
Wat is fout?
Een afwijking van 10 meter, 1 meter, 1 centimeter .............
Antarctica
Zijn nulpunten en mijn nulpunt was ongeveer vijf meter verschil
Trouwens wel leuk die ijkpunten van het kadaster het zijn bij na allemaal kerktorens
Moet nog klimmen ook
-
Vergelijken met een andere GPSr ligt inderdaad het meest voor de hand, maar ik ben eigenlijk wel benieuwd waarom jij twijfelt aan de juistheid van de weergegeven coördinaten.
Nou ik kwam een medecacher tegen en zijn gps gaf een andere plek aan dan die van mij terwijl wij allebei het zelfde in geklopt hadden
Nou weet ik dat gps iets afwijken maar ik ben toch wel nieuwsgierig welke goed is welke fout
En dan was mijn vraag dus hoe kan je dit kontroleren van daar de vraag
-
Als je het echt wilt weten, dan zoek je natuurlijk gewoon een vastgesteld ijkpunt op. Daarvan heeft het kadaster er een hele berg online (laten) zetten op onze meetpuntensite: http://meetpunten.geocaching.nl
Weliswaar zijn die meetpunten maar gegeven tot op een meter nauwkeurig, maar in de meeste gevallen zal je GPS toch wel iets onnauwkeuriger zijn dan dat.
Het 'vervelende' daarin is natuurlijk dat al die meetpunten zijn geijkt in RD (Rijksdriehoekstelsel) en als je je GPS daar neit op insteld, snap je nog weinig van de fouten die het dan oplevert.
Top bedankt voor de tip
Dit lijkt mij een heel goed punt/punten om je gps te kontroleren
-
Dat is nu een vraag dat ik mezelf nooit heb afgevraagd ;-)
Nou dat word het tijd dat het nu gaat doen
Want misschien heb jij het altijd goed gedaan maar je gps niet
-
Hoe dik moet hij minimaal zijn dan ??
De dikste eik die je kunt vinden kan vrij dun zijn, vooral als je in een berkenbos staat te zoeken...
Misschien kun je beter vragen: "Hoe lang (of hoe ver) moet je gezocht hebben?"
-
M.a.w. Hoe kan je de coördinaties van je gps kontroleren ?
Eiken bij de dikste eik die je kan vinden...
Hoe dik moet hij minimaal zijn dan ??
-
Ik heb de vraag nu 5x doorgelezen, maar ik snap 'm echt niet
Antarctica
Misschien als ik zo vraag
Hoe weet je of de coördinaten die je gps aangeeft goed zijn ?
-
Als je bij de aankomst ook een geocache vind
Coord ingeven en nakijken op google maps?
Haaaaa maar als je er niks vind is de cache er dan niet of ben je op de verkeerden coördinaten
-
Hoe weet Je of de gps de juiste coördinatie weer geeft
M.a.w. Hoe kan je de coördinaties van je gps kontroleren ?
-
Ik bedoel Garmin. En wij vinden die Topokaart van de Benelux wel heel goed. We hebben ook in Belgie en Luxemburg mee gelopen en in Nederland uiteraard.
Nee hoor, wat mij betreft alle lof voor Garmin. Alle contacten die er geweest waren, waren heel goed. Het feit alleen al dat je een gratis nummer kunt bellen. Ik werk in de verzekeringen en dat komt in dat vak maar heel weining voor. Klanten moeten bellen met een nummer waar ze rustig 30 cent per minuut vragen en je vervolgens drie kwartier in de wacht zetten.
Ja ik ook heb goede ervaring met de telefoonsche diensten van garmin .
Altijd goed en netjes geholpen mensen weten waar ze over praten
Ook de gratis telefoonnummer voor mij een grote plus punt top
-
En wat is het geworden ?
-
de eerste sateliet van ons europa is de lucht nu de rest nog en we hebben waas helemaal niet meer nodig )
-
ook namens ons team bedankt top voor alle inzet we zullen dat natuurlijk missen en merken
Cordinaties
in Algemene vragen
Geplaatst
MAAR dan wil/ik wel weten wat het word die nieuwe hobby (kan alleen maar slechter worden :) lol )