huijg
-
Aantal bijdragen
23 -
Geregistreerd
-
Laatst bezocht
Soort bijdrage
Profielen
Forums
Kalender
Berichten geplaatst door huijg
-
-
Beste Huijg
Ik snap er geen moer meer van! Wat wil je eigenlijk?
Je hebt een GPS, een Pda en Oziexplorer.
Dan hoef je toch niets meer manueel te doen??????
Meet de punten op met je GPS en importeer ze via de GPS in Ozi !
Of begrijp ik het verkeerd?!
Beste Cachemier,
Nee hoor, je begrijpt het goed. Alleen is het nadeel dat ik alle punten langs moet fietsen. Ik wil liever vanuit een postcode met evt huisnummer kunnen zien wat het punt is en dan invoeren.
Ik heb al een oplossing gekregen, maar wil gewoon met een progje de juiste notatie hebben. Steeds omrekenen met seconden/60 kan wel, maar dat moet het progje dan maar doen.
groeten van Ad
-
AANVULLING:
Ik gebruik een progje: Mapsource.
Het vreemde is dat de aanduiding heelanders is.
Voor jou waarschijnlijk klaar en helder. Voor mij best onduidelijk.
Mijn positie is daar: 51.49792 N en 5.37868 E
Dat is totaal anders dan wat mijn GPS aangeeft.
Dat is dus: 51.29,880 en 5.22,740
Toch erg verwarrend voor mij.
Zou je voor mij de moeite willen doen om uit te rekenen of het onderstaande met het bovenstaande overeenkomt ?
Vooral het verschil tussen die 49 en 29 begrijp ik niet.
Groeten van Ad
Jij hebt Mapsource ingesteld staan op Grid: Lat/Lon hddd.ddddd
Ga naar EDIT, PREFERENCES en kies tab POSITION. Of doe CTRL+SHIFT+P
Stel daar in Grid: Lat/Lon hddd mm.mmm
Datum : WGS 84
Dan komen er voor jou bekende coordinaten uit (heeeee, zoe kan je ze ook converteren )
En nu stap ik dadelijk op de fiets en ga naar een bekend punt hier in Best en kijk of het punt overeenkomt met wat mapsource aangeeft.
Ik dacht ook al met mapsource geconverteerd kan worden.
Over 45 minuten geef ik je de uitslag. Ik heb mn twijfels erover dat het klopt.
SPANNEND,spannend. leuk toch dat geocaching
Ad
-
AANVULLING:
Ik gebruik een progje: Mapsource.
Het vreemde is dat de aanduiding heelanders is.
Voor jou waarschijnlijk klaar en helder. Voor mij best onduidelijk.
Mijn positie is daar: 51.49792 N en 5.37868 E
Dat is totaal anders dan wat mijn GPS aangeeft.
Dat is dus: 51.29,880 en 5.22,740
Toch erg verwarrend voor mij.
Zou je voor mij de moeite willen doen om uit te rekenen of het onderstaande met het bovenstaande overeenkomt ?
Vooral het verschil tussen die 49 en 29 begrijp ik niet.
Groeten van Ad
-
Dat is WGS 84
ik vind het een zeer ingewikkelde materie. Moeilijk om alles meteen te begrijpen.
Voor fietsroutre gebruik ik Ozi-Explorer.
Ik probeer nu een gemeente plankaart met die punten te markeren zodat ik hem in mijn pda kan laden.
Ik maak punten op de 4 hoeken van de kaart en enkele op bekende punten.
-
Ik bedacht nog iets anders.
Ik ga naar enkele bekende punten hier in de gemeente.
Zet dan mijn GPS op de PDA aan en noteer de N en E lokatie
Thuis type ik dan op de kaart (ik gebruik Ozi-Explorer) die getallen in
Dat moet toch ook werken ?
Of is dit te simpel bedacht ?
Ad
-
Hoi,
je moet even precies aangeven wat je waar heb ingevoerd.
Nl:
51° 29.498' N
51° 29' 29.8" N
51.4916 N
Is allemaal hetzelfde, alleen anders genoteerd.
Edit: effe gechecked, maar klopt wel redelijk (afrondings verschillen)
Jan
Ja Jan, het klopt wel.
Ik vond ergens anders op het forum:
Uitgaande van de schrijfwijze ddºmm'ss" neem je het secondendeel en rekent dat om naar duizendsten van minuten.
Voorbeeld:
Je hebt coördinaat N 52º16'30" E 005º17'20"
Je kunt nu de seconden-delen (30" en 20") omrekenen door ze te delen door 60 (60 seconden per minuut).
30/60 = .500
20/60 = .333
Dit levert nu in de schrijfwijze ddºmm.mmm' het coördinatenpaar N 52º16.500' E 005º17.333' op.
-
Dat http://jeeep.com/details/coord/
snap ik toch niet goed.
Ik voerde in: 51.29,498 N en 5.22,379 E maar de conversie gaf iets anders dan die *60
Kan natuurlijk steeds rekenen, maar hoopte meteen het juiste getal te vinden.
Teveel gevraagd misschien, of heb ik toch iets over het hoofd gezien?
groeten en steeds bedankt voor de antwoorden
Ad
-
Hoi,
beide coordinaten zijn hetzelfde, alleen in een andere notatie.
51.29,887 N
51.498
0.498 * 60 = 29.88. Dat word dan 51°29,88
En bij het oost coordinaat het zelfde.
Edit: kij hier eens: http://jeeep.com/details/coord/
Zoek eens verder op het forum of in google. Het kan veel beter uitgelegd worden als mijn rekenvoorbeeldje.
Jan
Je hebt het prima uitgelegd hoor.
Dank je wel
Ad
-
Hoi,
beide coordinaten zijn hetzelfde, alleen in een andere notatie.
51.29,887 N
51.498
0.498 * 60 = 29.88. Dat word dan 51°29,88
En bij het oost coordinaat het zelfde.
Edit: kij hier eens: http://jeeep.com/details/coord/
Zoek eens verder op het forum of in google. Het kan veel beter uitgelegd worden als mijn rekenvoorbeeldje.
Je hebt het prima uitgelegd hoor.
Dank je wel
Ad
Jan
-
Hoi,
beide coordinaten zijn hetzelfde, alleen in een andere notatie.
51.29,887 N
51.498
0.498 * 60 = 29.88. Dat word dan 51°29,88
En bij het oost coordinaat het zelfde.
Edit: kij hier eens: http://jeeep.com/details/coord/
Zoek eens verder op het forum of in google. Het kan veel beter uitgelegd worden als mijn rekenvoorbeeldje.
Jan
-
Maporama doet dat. Coordinaten komen linksonder in het scherm.
Niet erg precies alleen. Ik moet 5 straten verder zijn voor de coords veranderen
Gedaan. Er staan 4 getallen:
breedtegraad-lengtegraad:
51° 29' , 5° 22' vergelijk met tomtom
51.498 , 5.379 deze rij??? wat betekenen deze getallen?
Als ik met mijn tomtom navigatie kijk zie ik: 51.29,887 N en 5.22,758
Wat zijn nu de meest betrouwbare ?
-
Misschien staat het ergens al op dit forum, maar kan het niet vinden.
Is het mogelijk om met een progje te zien wat mijn N en E positie is, als ik mijn postcode en huisnummer invoer ?
Ik zou dan vanaf verschillende adressen de exacte positie kunnen invoeren in Ozi-Explorer.
dank voor antwoord.
ad
-
Kun je de url nog even online zetten van de "Download Patch"
De link naar de patch staat ook in de tekst van de OziExplorer-site
Maar ik heb hem toch even gekopieerd voor jullie.
http://64.71.184.220/ozice/support/BTHTools1100
Ad
Edit: Patch en URL in orgineel bericht "gelinkt" door moderator
-
Misschien ben ik het ook wel snel zat met die ozi. Maar ik wilde het graag eens proberen voor een fietsroute.
Maar het wil niet lukken totnu toe.
Ben je belazerd? Je hoeft de Kruimelmethode niet over te nemen hoor
Er zijn er hier op het forum die OziCE en OziExplorer specialist zijn, alleen zijn ze (nog) niet online....
Beter een kaal hoofd dan helemaal geen.
HET PROBLEEM is opgelost. Ik wil uit dankbaarheid voor jullie hulp dit nu hierna vertellen. zie ook: www.oziexplorer.com
verder:
If you are using a O2 XDA II or MDA II or Qtek 2020 or any other PDA's based on the same hardware with a bluetooth gps then you will not be able to connect to the gps with OziExplorerCE, you will get ERR in the top right corner above the map. This is not a problem with OziExplorerCE it is a well known problem with these devices, their bluetooth implementation does not work properly and requires a patch.
There are some programs which do work with these devices without the patch but these are most likely using simple polling of the serial port. I can also read the serial port using polling but this is not a suitable method to use as it slows the software down considerably, an event driven reading method must be used and this is where the patch is required.
The patch (Bluetooth Tools) can be downloaded from this site.
Setup for the Bluetooth Tools
If you have any paired devices delete them.
Download and install the Bluetooth Tools to the PDA.
Reset the PDA.
Run the bluetooth manager.
Using the bluetooth manager search for the gps
When found highlight it in the list and click on Next
Enter the Device PIN: (should be in the gps manual, if not try 0000);
Click Next
Click Finish
When asked if you want to create a Bluetooth serial port answer Yes.
The serial port number that will be used is shown (remember the number, you will need it to configure OziExplorerCE) Tick the Serial port box
Press the (ok) button on the top right of the screen to close the bluetooth manager (need to press 2 times)
Reset the PDA (this is important, if you do not do this the new serial port will not be created)
Run OziExplorerCE and in NMEA (GPS) configuration set the Serial Port Number created by the Bluetooth Tools as the Communication Port.
TOT ZOVER !!!! Doe er je voordeel mee zou ik zeggen !
Ad
###Moderatie note:###
Download Patch gelinked aan URL
-
Ik denk dat het ligt aan het gps type.
In OziExplorer staat: Garmin of Lowrance Eagle of Magellan
Misschien moet ik iets toevoegen aan Ozi-Explorer zodat hij overweg kan met Asus-BT100 ?
Als het geen comport probleem is, wat kan het dan nog zijn ?
Dat moet ik zeker weten voordat ik verder klungel met oude GPS drivers
Gaat het nu om OziCE of OziExplorer?
OziCE weet ik zo goed als niets meer vanaf. Ik heb het progje 3 jaren terug gekocht, een maandje gebruikt en gedeïnstalleerd. Toen was ik het al zat. Kwam ook omdat ik de PPC gebruik voor navigeren en daarbij TomTom gebruik. Voor het cachen heb ik de "gewone"GPSr. En thuis print ik de kaarten wel uit die ik denk nodig te hebben. Met zo'n klein schermpie pielen terwijl ik een groot stuk paper in mijn handen kan houden, wil ik dus niet
Ben dan ook verrekte eigenwijs.
Maar, als het te vergelijken is met OziExplorer voor de PC, dan kies je gewoon voor NMEA en niets anders. Je BT GPS gebruikt alleen mar de NMEA protocol, dus dat moet willen.
Je BT GPS wordt wel herkend op je PPC, dus dat moet lukken.
Zag dat je me vanmiddag via MSN had geroepen, maar zat in het ziekenhuis, dus kon niet antwoorden
Wanneer iemand zegt dat het niet om het geld gaat maar om het principe, gaat het om het geld.
Misschien ben ik het ook wel snel zat met die ozi. Maar ik wilde het graag eens proberen voor een fietsroute.
Maar het wil niet lukken totnu toe.
-
Is je probleem een compoortprobleem Ad? Dat kan ik namelijk niet terugvinden in je berichten. Het is redelijk bekend dat er tussen TomTom en OziCE een soort conflict optreedt met de compoorten. Daar gaan nu eigenlijk alle antwoorden over, maar je hebt niets aan een oude GPSdriver van TomTom, als je probleem geen comprobleem is.
Is het wel een compoortprobleem dan hoef je misschien niet eens met oude drivers klo*en. Er bestaat een stukje software dat je meerdere compoorten geeft op je PPC.
Dat kun je hier downloaden. Het is geen freeware, maar de trialversion werkt 14 dagen. Genoeg om te testen denk ik. Zelfs voor jou
Als je in een gat zit, moet je ophouden met graven.
Ik denk dat het ligt aan het gps type.
In OziExplorer staat: Garmin of Lowrance Eagle of Magellan
Misschien moet ik iets toevoegen aan Ozi-Explorer zodat hij overweg kan met Asus-BT100 ?
Als het geen comport probleem is, wat kan het dan nog zijn ?
Dat moet ik zeker weten voordat ik verder klungel met oude GPS drivers
-
Geloof me, ik heb ALLES geprobeerd, tot aan wijzigingen in het register aan toe, forums over de gehele wereld gelezen (tja, mijn swahili is niet meer wat het geweest is ), maar desondanks geen van de aanbevolen "work arrounds" deden het. Het enige wat heeft geholpen is het installeren van die "oude " driver ( versie 2.06 blijkt dit te zijn). Het is een algemeen bekend feit ( nou ja, als je je er wat in gaat verdiepen dan) dat TomTom 3.xx geen andere software toelaat om die GPS te gebruiken.
En dan nu recentelijk de oplossing door gewoon TomTom 5.0 te installeren.
Het heeft mij heel wat tijd en gezucht en emails naar TomTom gekost, maar geen oplossing werkte, anders dan die genoemde driver. Dus zeg het maar, ik wil die driver of zo wel opsturen
Ik heb die driver 2.07 op internet gevonden.
De versie 3.07 heb ik verwijderd van de PDA.
en de versie 2.07 erop gezet.
TOMTOM werkt prima, maar helaas de OziExplorer ziet de GPS nog steeds niet.
heb alle com poorten geprobeerd. Bij mij zou het com:5 moeten zijn.
Ook alle baud-rates geprobeerd, t.w. 2400,4800,9600,19200
stopbits etc kan ik nergens instellen. Heb geen idee hoe dat zou moeten.
Ben nu toch echt aan het eind van mijn latijn.
Heb ik alle moeite voor geocaching nu voor niets gedaan ? of heeft iemand nog een oplossing ?
Zou ik heel geweldig vinden.
Ad
-
Geloof me, ik heb ALLES geprobeerd, tot aan wijzigingen in het register aan toe, forums over de gehele wereld gelezen (tja, mijn swahili is niet meer wat het geweest is ), maar desondanks geen van de aanbevolen "work arrounds" deden het. Het enige wat heeft geholpen is het installeren van die "oude " driver ( versie 2.06 blijkt dit te zijn). Het is een algemeen bekend feit ( nou ja, als je je er wat in gaat verdiepen dan) dat TomTom 3.xx geen andere software toelaat om die GPS te gebruiken.
En dan nu recentelijk de oplossing door gewoon TomTom 5.0 te installeren.
Het heeft mij heel wat tijd en gezucht en emails naar TomTom gekost, maar geen oplossing werkte, anders dan die genoemde driver. Dus zeg het maar, ik wil die driver of zo wel opsturen
Ik wil die driver graag hebben.
Wil je hem sturen naar: huijg@yahoo.com
Ik ga het morgen zeker proberen.
Omdat ik een ASUS bluetooth BT-100 GPS gebruik, zijn daar nog settings die ik perse moet weten ?
Ik kan alleen in de settings van oziexplorer de comport setten en de baudrate.
Zie boven in de lijst van berichten.
Die Asus komt n.l. niet in het lijstje voor.
Alvast bedankt voor de moeite
Ad
-
Mmmmmmm, welke versie van TomTom heb je op je PDA geinstalleerd.? Want als het versie 3.xx is kan je het wel vergeten met Ozi. Op de een of andere manier claimt TomTom exclussief de verbinding met de Bluetooth GPS. Andere aplicaties werken dan ook niet meer met de GPS.
Bij versie 5.00 is dit probleem verholpen en het installeren van een oude GPS driver ( zo even uit mijn hoofd 2.7 ) kan ook het probleem oplossen. Ben zelf ook erg lang bezig geweest met dit probleem, en de "oude" driver loste uiteindelijk het probleem op. En toen kwam TomTom 5.0 en was het probleem ook opgelost. (Ik heb diverse keren gemaild met TomTom en kreeg telkens een niets zeggend antwoord, dus ik moest wachten tot 5.0 !!) Die driver heb ik nog wel ergens op mijn computer staan, alsmede nog wat andere handige dingen
Maar... als ik een softreset doe op de PDA en ik start de navigator TOMTOM niet op
dan wordt er door tomtom toch nog niets geclaimd denk ik. Of zie ik het verkeerd.
Ik start alleen de bluetooth verbinding naar de GPS op. En daarna alleen de OziExplorer.
Graag advies en mening als ik het verkeerd zie.
En als dat zo is: welke driver moet ik dan gebruiken ?
Ik heb nu TOMTOM 3 met gps 3.07
Ad
-
file / configuration / gps
baudrate bij beide gelijk? Dat moet, welke maakt niet uit bij magellan gebruik 9600
in jouw geval nmea only
com;
parity none
stop bits 1
apb rmb rmc bwc aangevinkt
movingmap BALK; start nmea communication with gps
show gps fix data
show nmea input output
bij show fixdata Satellite view moet ondanks slechte/geen ontvangst omdat je binnen staat bijvoorbeeld; de satellieten in een blauwe bol zichtbaar zijn.
Magellan pikt bijvorbeeld niet alle nmea instellingen alleen v21gsa misschien heb je daar ook nog verschil
-----------------------------------------------------------------------------------------
Dank voor je antwoord: MAAR:
Ik kan nergens instellen: parity none en stopbits
Ook zie ik nergens: apb rmb rmc bwc ( verkeerde GPS instelmogelijkheid in de
OziExplorer ?)
movingmap BALK ????? start nmea communication with gps
show gps fix data
show nmea input output
Ik zie het nergens....
Misschien heel dom, maar wil je me helpen ?
Dank en groet, Ad
Ik zie het volgende:
file: configuration: NMEA(GPS)
port setting: heb ik op, com5: BTOBserial
Baud : 9600
sentence : GPRMC
GPS NMEA Output Datum : WGS 84
bij other: aangevinkt: Check valid
,, : Show GPS Fix Data
,, : Say Fix Info
niet aangevinkt: use Chk Sum
,, : Show DGPS secs
,, : Tripmate GPS
movingmap balk: Operation : screen update : 2
screen position : 0
Mode : land
Pointer : pointer style : Arrow
pointer color : Red
pointer size : 5
solid pointer staat aangevinkt
Detailed map: load Detailed map staat aangevinkt
Interval: 60
Verder zie ik helaas niets om de GPS in te stellen
Weet niet wat het allemaal betekent.
-
file / configuration / gps
baudrate bij beide gelijk? Dat moet, welke maakt niet uit bij magellan gebruik 9600
in jouw geval nmea only
com;
parity none
stop bits 1
apb rmb rmc bwc aangevinkt
movingmap BALK; start nmea communication with gps
show gps fix data
show nmea input output
bij show fixdata Satellite view moet ondanks slechte/geen ontvangst omdat je binnen staat bijvoorbeeld; de satellieten in een blauwe bol zichtbaar zijn.
Magellan pikt bijvorbeeld niet alle nmea instellingen alleen v21gsa misschien heb je daar ook nog verschil
-----------------------------------------------------------------------------------------
Dank voor je antwoord: MAAR:
Ik kan nergens instellen: parity none en stopbits
Ook zie ik nergens: apb rmb rmc bwc ( verkeerde GPS instelmogelijkheid in de
OziExplorer ?)
movingmap BALK ????? start nmea communication with gps
show gps fix data
show nmea input output
Ik zie het nergens....
Misschien heel dom, maar wil je me helpen ?
Dank en groet, Ad
-
Oziexplorer op mijn PDA koppelt niet aan de bluetooth ASUS BT-100 gps receiver
Ik krijg de melding: no data receiverd from GPS
Ik kan hem ook niet in de lijst vinden bij configuratie.
Mijn tomtom navigatie werkt goed. ( com:5)
Wat moet ik allemaal setten in de configuratie van OzieExplorer CE ????
baudrate ?? welke?
Dank voor evt antwoord
Ad
positiebepaling
in Algemene vragen
Geplaatst
Beste Stef,
Ik heb al TT-3 op mn PDA.
Ik ga het allemaal eens proberen.
Heb er al mee geklooid, maar kreeg een keer een melding bij opstarten van Tomtom, dat ik teveel poi bestanden had.
Nu gebruik ik ook checkpoint. Dat communiceert met TT-3.
Op die manier kan ik o.a. alle roodlichtcamera's, garage's en b.v Mc-Donalds zien. Verschijnt rechts-boven in het tt-3 scherm.
Een stem waarschuwt mij als ik in de buurt kom. Bij de punten waar geen voice-waarschuwing komt, heb ik zelf met totalrecorder ingesproken. Is een wav bestandje. Dat heb ik daarna naar de storage van de PDA gekopieerd.
Eigenlijk is Tomtom voor mij het belangrijkste. De Ozi-Explorer is een extra, dat ik wel leuk vind om mee te klooien
Kun je het nog volgen?
Groeten, Ad