Spring naar bijdragen

Goudlonkje

Leden
  • Aantal bijdragen

    5
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

  • Gewonnen dagen

    1

Alles door Goudlonkje geplaatst

  1. Ik zie dat de discussie hier nogal leeft. Ik had eerlijk gezegd niet het gevoel dat ik een vraag over een specifieke cache stelde. Ik wil oprecht graag weten wat utm voor projectie techniek is. Naar mijn gevoel zijn hier twee kampen aan het woord. Ik kan alleen maar tegen het andere kamp zeggen dat het als beginnende cacher heel ontmoedigend is om op een vraag een dergelijk antwoord te krijgen. Ik vind cachen en ook het maken van puzzels enorm leuk en ik ben wel degelijk bereid hard mijn best te doen voor een puzzel. Ik denk dat mijn vraag juist bewijst dat ik graag wil leren van anderen. In ditzelfde forum zag ik ook uitleg over projecteren, iets wat voor mijn gevoel geen moeilijke techniek is. Het lijkt mij dat een vraag overprojecties en datums hier dan wel degelijk op zijn plaats kan zijn. Of mijn vraag al dan niet op zijn plaats was, het antwoord dat ik kreeg was zeker niet op zijn plaats. Een vraag: zou ik dit antwoord ook hebben gekregen als dit niet online maar in real life was? Het is maar al te gemakkelijk om achter een anonieme computer iets onvriendelijks te typen. Ik denk dat we dit forum met zijn allen wat aangenamer kunnen maken door even na te denken voor we een reactie typen en elkaar iets meer te respecteren.
  2. Ik dank Thex en Heracross voor hun antwoord. Daar heb ik wat aan. Verder wil ik me graag tot bloodwoosj richten door te zeggen dat het me spijt dat ik zo'n domme vraag stel in dit hooggeleerde forum waar alleen die hard geocachers met de teller boven de 2000 zich echt thuis kunnen voelen. Het is jammer dat mensen na jaren ervaring vergeten dat ze ook ooit begonnen zijn zonder te weten wat RD, wgs en mp6 is.
  3. Ik ben hard aan het puzzelen voor een geocache en uit een hint van de CO kan ik halen dat ik te maken heb met een Universele Transversalen Mercatorprojectie (ofwel UTM). Nu ben ik nog niet zo lang aan het cachen en deze projectie is geheel nieuw voor mij. Op internet zijn niet echt duidelijke omschrijvingen te vinden en ook een conversie naar gewone coordinaten (graden, minuten enz) kan ik niet vinden. Er wordt in de omschrijvingen die ik lees ook steeds gesproken van een "datum" die nodig is om een conversie te kunnen uitvoeren. Kan iemand mij helpen? Ik heb geen idee hoe verder te gaan met deze projectie!
  4. Dank jullie voor de tips. Ik denk dat ik dan de eTrex 20 ga kopen. Bedankt!
  5. Sinds een aantal weken ben ik aan het geocachen. Tot nu toe doe ik alles met google maps, maar het wordt nu toch echt tijd voor een GPS. Ik heb al de nodige sites bekeken en reviews gelezen. Uiteindelijk lijkt de eTrex 10 mij een mooi en degelijk apparaat (niet te prijzig, ook fijn!). Zijn broertje eTrex 20, die een stuk meer kost, heeft echter ook de mogelijkheid om kaarten in te laden. Ik heb geen idee in hoeverre dit nodig is. Wel zag ik dat de kaarten van Garmin zoveel kosten dat ik daar sowieso geen gebruik van zou maken. In een ander topic las ik kort iets over OpenStreetMap. Ik heb het gezocht, maar kan geen enkel bestand downloaden. Ik heb dus een aantal vragen: Ten eerste, wat voor GPS apparaat zouden jullie aanraden? Ten tweede: hoe werkt OpenStreetMap? Kan dat ook op Garmin apparaten? (en misschien, hoe kan het dat ik op alle sites vastloop?) Alvast bedankt!
×
×
  • Nieuwe aanmaken...