theyeti
-
Aantal bijdragen
31 -
Geregistreerd
-
Laatst bezocht
Soort bijdrage
Profielen
Forums
Kalender
Berichten geplaatst door theyeti
-
-
We hebben al een aantal keer gemerkt dat het pijlje van m'n GPS (Garmin etrex vista) afwijkt als ik 'm op m'n fiets zet. Dit is al snel een afwijking van 90 graden. Eerst dacht ik dat dat kwam omdat ie niet horizontaal zat. Dat vandaag dus opgelost maar geen resultaat, nog steeds een afwijking. Toen bleek dus dat m'n stuur het pijltje op de een of andere manier stoort. Als ik de GPS in de buurt van het stuur houd, geeft ie al een afwijking.
Wie heeft hier ook last van en wat is er aan te doen?
De vista heeft een ingebouwd (magnetisch) compas die werkt beneden een instelbare snelheid.
Er zijn drie oplossingen:
- Aluminium fiets gebruiken :-)
- Geen gebruik maken van magnetisch compas, door de minum snelheid hoog genoeg in te stellen.
- Het compas calibreren nadat deze op de fiets is aangebracht door met de fiets 2 rondjes te rijden. (Geen grap werkt echt!).
Succes
-
Welke dan? Toch niet uh, die in Duitsland?..
-
Bij mij nu ook 1 hit. Namelijk degene die ik net gepost heb !
Kun je aangeven wat jij anders doet?
-
Zoek probleempje:
Wanneer ik op het forum wil zoeken mgv meerdere keywords, die in een post niet direct achter elkaar voorkomen, wordt er niets gevonden. (zowel bij zoeken in normale als advanced mode).
Bijv. zoeken naar "openbaar vervoer" gaat goed,
zoeken naar "vervoer openbaar" levert niets op .
Moet ik andere scheidingstekens toepassen? Kan dit niet? Help!
-
De (mapsource)metroguide kan wel een route maken over de weg, maar geeft je niet de navigatie-aanwijzingen.
Metroguide geeft je ook navigatie aanwijzingen . Zie mijn vorige post (#6) .
Na het uploaden op deze wijze kun je niet meer op adressen navigeren, wel van Wp naar Wp.
-
Volgens mij (correct me if I'm wrong!) is bij Metroguide auto-routing niet mogelijk op de gps. Bij City Select wel.
Beiden kunnen routeren op de pc.
Tip: Met Metroguide kun je ook autorouten op je GPS (mits je Gps dit kan natuurlijk).
Je moet de kaarten dan uploaden met sendmap of nog handiger met img2gps(dit is de schil die om sendmap is heengebouwd)!
Wanneer je upload met Mapsource werkt het niet!
-
De kaarten hebben niet de ambitie om gebruikt te worden voor de exacte locatie bepaling. De stip geeft dus een indicatie van de plek waar de cache ligt.Het valt me op dat de kaarten van de GC.nl site soms fouten bevat.... Hoe kan dit ?
Dit heeft te maken met de kwaliteit van het kaartmateriaal en de bijbehorende kalibratie. Omdat er een royalty free kaar gebruikt moet worden is er op punten in geknutseld en dat kun je ziebij de positionering van de punten.
Je kunt het fenomeen helemaal goed zien bij de NS-stations. In sommige gevallen ligt het grijze blokje niet op het grijze lijntje. Dat is ook niet goed, maar wel bruikbaar in mijn ogen.
Overigens is het een misverstand dat het soms mis gaat. Het voordeel van automatisering is dat het meestal goed of meestal fout gaat.
Reintje, toch het volgende:
Ik heb deze kaart opgeslagen en vervolgens in AutoCad gekalibreerd met gebruikmaking van de bekende coordinaten van de op dit kaartje staande caches. Daarna plaats ik op de door mij gewenste positie mijn cache en lees de coordinaat af. Vervolgens voer ik deze coordinaat in bij het aanmelden van de cache. Deze zou dan precies op de gewenste positie op de kaart terecht moeten komen. Toch is dat niet zo. Vandaar het vermoeden zoals ik dat eerder vandaag heb aangegeven.
Hierdoor zou trouwens ook de beleving "soms wel en soms niet goed" verklaard kunnen worden. Wanneer het getal achter de komma (mmm) klein is, is het verschil tussen gg mm,mmm en gg mm sss gering en vv. Het is maar een gedachte.
Groet,
Theyeti
-
Het valt me op dat de kaarten van de GC.nl site soms fouten bevat.
Deze cache Gas Geven en wegwezen II door HongKongFoei ligt werkelijk aan de westkant van de snelweg, doch wordt op de kaart van GC.nl aan de oostkant van de A7 geplaatst.
Hoe kan dit ?
Hoe het komt weet ik niet. Ik heb al een aantal malen dezelfde ervaring gehad bij caches in midden Limburg. Ik had deze kaart vooraf gecalibreerd in een ander pakket om vervolgens het "puntje" zodanig te kiezen dat deze op een voor mij gewenste positie komt te staan.
Ik kan me bijvoorbeeld voorstellen dat de coordinaten ingevoerd als gg mm.mmm op de kaart worden geplaatst als gg mm.sss.
Er zal ongetwijfeld bij .nl iemand zijn die hier meer van weet.....
-
Kort geleden een electronisch kompas aangeschaft.
Nu kan je hem instellen op magnetisch of het ware noorden.
Standaard staat hij op magnetisch en voor het ware noorden moet dan ook correctie waarde worden ingesteld.
In de manual staat een hele lijst met wereldsteden en hun waarde in graden maar natuurlijk niet Zwolle
Het dichtsbij liggend is:
London 4 West
Munchen 1 Oost
Oslo 2 West
Parijs 2 West
Nu kan ik natuurlijk gaan verhuizen maar is het waarschijnlijk goedkoper om de juiste waarde in te stellen.
Wie o wie.
Ger@ld
Hoi Ger@ld,
De magnetische afwijking is variabel van plaats tot plaats en bovendien ook in de tijd. Op stafkaarten staat de declinatie aangegeven met daarbij de vermelding van het jaar waarvoor deze geldt en een verrekening binnen een beperkt aantal jaren.
Wil je een nauwkeurige berekening maken kijk dan hier:
http://www.ngdc.noaa.gov/seg/geomag/jsp/Declination.jsp
Voor Zwolle (Kruising Katerdijk-A28) houdt dit vandaag in ;o)) :
Declination = 0° 15' W changing by 0° 8' E/year
Groetjes,
Theyeti
-
-
Als je nu naar jouw cachepagina gaat op geocache.com en je klikt rechtsboven op nearby caches, klopt de afstand van de caches dan wel?
Groeten Haak.
Afstanden kloppen dan wel ,mijn home-coordinaten staan goed:
Wanneer ik bij "My Account Details"
Search for nearest caches from your home coordinates
kies, zie ik de juiste lijst.
Wanneer ik naar het blad "Mark my Home Coordinates" zie ik op het kaartje slechts een grijs vlak.
Misschien omdat ik geen premium member ben?
Kun je in het blad "nieuwe caches" bij .nl normaal gesproken wel of geen afstanden zien? Bij mij dus niet (ik ben wel ingelogd).
Theyeti
-
Wanneer ik de lijst met nieuwe caches open staat onderaan een handig vinkje om te switchen tussen Miles en Km's.
Ik zie in deze lijst echter helemaal geen afstanden in deze lijst.
Wat doe ik fout?
Theyeti
-
LesMarten, bedankt voor je reactie.
Wanneer ik er dit :
<Table STYLE="page-break-before: always" border="0"></table>
van maak werkt het (denk ik ) wel. Deze regel, blijft in tegenstelling tot de vorige, gewoon staan na het uploaden.
Het volgende probleem is dat bij het printen van de tekst alleen de eerste pagina zichtbaar is, de rest niet. De eerste door mij ingevvoegde break staat pas iets verder dan het einde van de eerste geprinte pag. Ook staan hier nog geen tabellen, plaatjes of wat dan ook. Wat is dit nou weer?
Gr.
Theyeti
-
Om te voorkomen dat een ingesloten plaatjes bij het printen wordt opgedeeld over twee pagina's heb ik de volgende HTML-code ingevoegd:
Dit werkt prima totdat het HTML-bestand wordt geupload naar Geocaching.com.
In het Head gedeelte staat:
<STYLE>
Table.breakhere {page-break-before: always}
</STYLE>
Direct voor het plaatje staat:
<Table class="breakhere" border=0></table>
Deze regel is automatisch gewijzigd na up-loaden:
<Table border="0"></table>
Ook de <hr/> is consequent verdwenen.
Wat is hier aan de hand, wie kan mij helpen?
Groetjes,
theyeti
-
Probleem is opgelost, kijk maar naar deze ava.
Wat is het geval? Wanneer je een .Gif upload naar de site geocaching.com, is deze blijkbaar aan een maximale omvang gebonden. Ergens tussen de 23Kb (lukt wel) en 42 Kb (lukt niet).
Wanneer je deze upload naar een eigen site en deze linkt, werkt het wel. In mijn geval 160Kb.
Groet,
Theyeti.
-
Versie 1 (160Kb) werd niet geaccepteerd. Versie 2 ca.80 Kb wel. Deze animated gif werd omgezet in een jpg. Ik heb versie2 geupload. Na opmerkng Crow 666 heb ik omvang teruggebrcht tot 40Kb. Ook deze wordt automatisch omgezet in een statische Jpg file. Huh?
-
Wij heeft er een idee waarom mijn zoeven geuploade avatar (64x64 ; 160Kb) niet zichtbaar is.
groet,
Theyeti
-
Ook voor mij zou dit de eerste moeten zijn. Eens kijken hoe deze eruitziet en waarom niet.
Batch conversie British Grid > WGS84
in Navigatie Software
Geplaatst
Ik ben op zoek naar een tooltje oid om een lange coordinatenlijst (Waypoints in British Grid) op een eenvoudige wijze om te zetten, om deze vervolgens in de GPS te kunnen inlezen. Dit mag via Mapsource, mag ook direct. Een voor een intypen in Mapsource kan, maar is met 750 wpt´s een beetje omslachtig.
Wie heeft er een goed id?