bastos Geplaatst 27 oktober 2014 Share Geplaatst 27 oktober 2014 Goedemiddag,ik kom volgende coördinaten : 34.633641 135.236888 : -36.068069 146.949455 het zijn bestaande,maar bestaat er een convertie tool voor? Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Heracross Geplaatst 27 oktober 2014 Share Geplaatst 27 oktober 2014 Ik gebruik altijd de PC versie van http://www.pgct.nl/ maar er zijn meerdere (online) tools verder kan het ook nog wiskundig of op je GPS (kwestie van een beetje spelen met de coördinaat notatie) Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
bastos Geplaatst 27 oktober 2014 Auteur Share Geplaatst 27 oktober 2014 de coords die ik hierboven heb vermeld ingegeven,werkt niet (pgct) Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
J-Thread Geplaatst 27 oktober 2014 Share Geplaatst 27 oktober 2014 http://lmgtfy.com/?q=gps+coordinaten+converteren Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Sivota Geplaatst 27 oktober 2014 Share Geplaatst 27 oktober 2014 Of deze: http://www.geocachingtoolbox.com/index.php?lang=nl Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
bastos Geplaatst 27 oktober 2014 Auteur Share Geplaatst 27 oktober 2014 Gelukt,bedankt,allen. Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Duifjes Geplaatst 27 oktober 2014 Share Geplaatst 27 oktober 2014 (bewerkt) Och, ik vermenigvuldig altijd het deel na de komma (of punt als je wat US bent aangelegd) met 60 (dus 0.633641 voor het eerst gegeven getal). Dan heb je de minuten en delen daarvan en heb je dus de meest gebruikte notatie bij GC. Daar heb ik geen andere tool dan een kladblaadje of rekenmachine / Excel voor nodig. 27 oktober 2014 bewerkt door Duifjes Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Zandhaaschris Geplaatst 28 oktober 2014 Share Geplaatst 28 oktober 2014 Daar heb ik geen andere tool dan een kladblaadje of rekenmachine / Excel voor nodig. Dat is inderdaad waar, als je jezelf verdiept in de achtergronden van een bepaalde notatie is het omzetten eenvoudig. Het omzetten naar een Rd of duits grid wordt al een ander verhaal. die tooltjes zijn dan ineens best handig. Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Duifjes Geplaatst 29 oktober 2014 Share Geplaatst 29 oktober 2014 Voor omzetten van/naar RD heb ik overigens wel een Excel tooltje gemaakt. Werkt erg handig bij mysteries waar je een beetje zoekende bent. Het antwoord wordt gewoon meteen bijgewerkte en je hoeft niet naar een site of je GPSr om je coördinaten opnieuw te berekenen. Verder vind ik het ook makkelijk om even naar RD om te zetten als ik meetkundige bewerkingen moet doen. RD is dan immers wel te gebruiken, nadeel is dat het alleen binnen NL (en iets erbuiten) werkt. Tooltje is gebaseerd op een (aardig nauwkeurige) benaderingsformule die ik op het internet vond. Wat ik wel merk is dat mijn tool, Garmin en de heer Stevenhagen het af en toe niet helemaal eens zijn, er is dan 1 verschil in het laatste cijfer van een coördinaat. Gelukkig vinden de meeste checkers dat geen probleem. In het veld merk je er niets van. Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
regenboog2 Geplaatst 29 oktober 2014 Share Geplaatst 29 oktober 2014 Het omzetten van en naar RD doe ik gewoon in de GPS, even de instellingen aanpassen, coördinaten aflezen en de instellingen weer terug aanpassen. Is misschien een beetje omslachtig, maar ik hoef onderweg dan niets bij me te hebben (heb geen smartphone of zo) Link naar opmerking Deel via andere websites More sharing options...
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of meld je aan om een opmerking te plaatsen
Je moet lid zijn om een opmerking achter te kunnen laten
Account aanmaken
Maak een account aan in onze gemeenschap. Het is makkelijk!
Registreer een nieuw accountAanmelden
Ben je al lid? Meld je hier aan.
Nu aanmelden